Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Chcę otrzymywać od Secawo e-maile z informacjami o nowych zleceniach i kursach podnoszących kwalifikacje.

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Chcę brać udział w kolejnych rekrutacjach, jeżeli nie uda się znaleźć dla mnie zlecenia podczas pierwszej rekrutacji.

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

TAK NIE

Chcę otrzymywać od Secawo e-maile z informacjami o nowych zleceniach i kursach podnoszących kwalifikacje.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Grupę Secawo informacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail w celu informowania o aktualnych ofertach zleceń opieki oraz szkoleniach oferowanych przez Grupę Secawo. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
TAK NIE

Chcę brać udział w kolejnych rekrutacjach, jeżeli nie uda się znaleźć dla mnie zlecenia podczas pierwszej rekrutacji.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Secawo w celu przeprowadzenia przyszłych rekrutacji, w tym przedstawienia mi ofert pracy w charakterze opiekuna osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Karta EKUZ zapewni Ci leczenie na COVID-19!

Opiekunki pracujące w agencji SECAWO otrzymują kilka możliwości ubezpieczenia. Oprócz polisy ubezpieczeniowej w ERGO HESTII otrzymują kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). To ona gwarantuje podstawowe zlecenie za granicą również w przypadku koronawirusa SARS-CoV-2.

 

Czym jest karta EKUZ?

Jest to dokument wystawiany przez NFZ w celu poświadczenia prawa osoby ubezpieczonej do świadczeń zdrowotnych na terenie kraju członkowskiego UE. Potwierdza on opłacenie składek zdrowotnych w kraju zamieszkania i uprawnia do skorzystania z pomocy medycznej w nagłych przypadkach.

 

Na jaki okres jest wystawiana?

► EKUZ pracownicza wystawiana jest w momencie, kiedy posiadamy poświadczony formularz A1 przez ZUS. Karta wystawiana jest na okres taki jak A1 (dokument potwierdzający legalność zatrudnienia w Niemczech), czyli na okres umowy – przeważnie na rok. Karta jest wystawiana na wniosek płatnika (w tym wypadku SECAWO) i po zakończeniu czasu trwania umowy jej ważność wygasa.

► Jeśli Opiekunka w momencie zawierania umowy z SECAWO posiada ważną kartę EKUZ turystyczną, to po poświadczeniu formularza A1 i przesłaniu wniosku o kartę EKUZ pracowniczą NFZ stosuje zamiennie dwa rozwiązania:

– Następuje skrócenie karty EKUZ turystycznej i zastąpienie jej nową kartą EKUZ pracowniczą,

– Jeśli Opiekunka ma np. kartę EKUZ turystyczną wystawioną na 5 lat (emeryt/rencista) to za okres współpracy z SECAWO:

► NFZ wystawia pismo z informacją, iż Opiekunka może posługiwać się obecną kartą EKUZ w ramach wykonywania zlecenia – dopisując okres obowiązywania A1 do karty, a Opiekunka powinna posługiwać się już posiadaną kartą EKUZ turystyczną;

 

<>UWAGA: W przypadku wcześniejszego wypowiedzenia umowy karta traci swoją ważność z ostatnim dniem pobytu na zleceniu lub w ostatnim dniu obowiązywania umowy. Jeżeli Opiekunce zostanie skrócona A1 uzyskana w poprzedniej firmie, nie jest to jednoznaczne z tym, że skrócona została również karta EKUZ. Karta EKUZ pracownicza, do której została skrócona A1 jest jednak nieważna w związku z czym Pani powinna zwrócić ją do firmy lub bezpośrednio do NFZ-u.

 

Jak uzyskać kartę EKUZ i ile trzeba na nią czekać?

O kartę EKUZ występuje pracownik SECAWO na podstawie upoważnienia, które przesyła Opiekunka wraz z umową. Czas oczekiwania na kartę nie jest określony – jeśli mamy pilną potrzebę uzyskania karty sprawa jest indywidualnie realizowana przez pracownika SECAWO.

 

UWAGA: Jeśli OP w momencie wyjazdu z SECAWO posiada jakąkolwiek ważną kartę EKUZ (pracowniczą lub turystyczną) może ją ze sobą zabrać na zlecenie i się nią posługiwać.

 

Istotne informacje na temat karty EKUZ

► W odróżnieniu do kart wydawanych na terenie Niemiec karty polskie nie posiadają chipa, a na samej karcie nie ma informacji czy jest ona kartą EKUZ turystyczną, czy też kartą EKUZ pracowniczą.

Nie zmienia to jednak nic w kwestii korzystania z niej, w przypadku konieczności skorzystania z karty nie wszystkie świadczenia są realizowane bezgotówkowo i jest to zależne od konkretnego kraju, placówki oraz informacji, czy dane zdarzenie jest uwzględnione w katalogu świadczeń bezgotówkowych,

► Zazwyczaj płatności za świadczenia nierealizowane w ramach korzystania z karty posiadają długi termin do zapłaty, nawet do półtora miesiąca; zwrot kosztów następuje tylko w nagłych przypadkach, które na terenie Polski w takich sytuacjach również byłyby refundowane,

► W przypadku braku karty EKUZ i nagłego wypadku zagrażającego życiu leczenie może odbyć się bezgotówkowo pod warunkiem, że zdarzenie uwzględnione jest w katalogu świadczeń bezgotówkowych.

►Karta EKUZ wysyłana jest do Opiekunki listem poleconym.

 

Masz pytanie?
Zadzwoń już dziś:

Chcesz wysłać nam zapytanie?
Napisz na: [email protected]

Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania. ☺

PODOBNE ARTYKUŁY