Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

zobacz więcej >>

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

TAK NIE

Chcę otrzymywać od Secawo e-maile z informacjami o nowych zleceniach i kursach podnoszących kwalifikacje.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Grupę Secawo informacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail w celu informowania o aktualnych ofertach zleceń opieki oraz szkoleniach oferowanych przez Grupę Secawo. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
TAK NIE

Chcę brać udział w kolejnych rekrutacjach, jeżeli nie uda się znaleźć dla mnie zlecenia podczas pierwszej rekrutacji.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Secawo w celu przeprowadzenia przyszłych rekrutacji, w tym przedstawienia mi ofert pracy w charakterze opiekuna osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

CV Opiekunki Osób Starszych

Duża część agencji, które oferują pracę dla Opiekunów w Niemczech, oprócz weryfikacji telefonicznej, wymaga od swoich klientów również dostarczenia CV. Jest to dokument pozwalający lepiej poznać kandydata i jego doświadczenie zawodowe. Dobrze napisane CV może zwiększyć nasze szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy w opiece. Przygotowaliśmy kilka porad, które podpowiedzą Wam jakie elementy powinny się znaleźć w CV każdej Opiekunki.

Postaw na szczerość

Spora część z nas niestety ma tendencję do dużego koloryzowania w swoim CV. Opisywanie doświadczenia, którego tak naprawdę nie mamy, zawyżanie znajomości języka obcego czy dodatkowe umiejętności, o których nie mamy pojęcia, to najczęstsze kłamstwa wykorzystywane przy tworzeniu tego typu dokumentów. Wszystko po to, aby jak najszybciej zdobyć zatrudnienie. Jest to jednak zgubne myślenie, które najczęściej kończy się poczuciem wstydu z naszej strony i zażenowaniem ze strony rekrutera. Dlatego zawsze warto postawić na szczerość, bo na tym na pewno lepiej wyjdziemy.

Opisz swoje doświadczenie

Doświadczenie jest jednym z najważniejszych punktów podczas każdej rekrutacji. Wiadomo, że im większe, tym lepiej. Dlatego w CV zawsze należy dokładnie opisać wcześniej podejmowane prace. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, na co tak naprawdę może zwrócić uwagę rekruter, dlatego im bardziej szczegółowo opiszemy nasze doświadczenie, tym lepiej.

Pochwal się zdobytymi referencjami i kwalifikacjami

Kolejnym bardzo przydatnym elementem w pracy Opiekuna są zdobyte przez niego referencje (np. od rodziny u której pracował), a także odbyte kursy i szkolenia. Warto tymi informacjami pochwalić się w swoim CV i pokrótce opisać ich znaczenie w naszej pracy. Każdy dodatkowy „papierek” ma mimo wszystko duże znaczenie na końcowy wynik procesu rekrutacyjnego.

Określ znajomość języka

Jak pokazują statystyki, dobre posługiwanie się jakimkolwiek językiem obcym, może zwiększyć nasze szanse na zdobycie zatrudnienia nawet o 40%. Szczególnie w tej branży, ten element jest tak bardzo istotny. Jeżeli znasz język niemiecki w stopniu komunikatywnym, dobrym albo bardzo dobrym, taką informację warto mocniej wyróżnić w CV, aby przykuwała uwagę osoby, która będzie nas rekrutowała. Z drugiej strony, zdarzają się sytuacje, kiedy to kandydaci niestety kłamią i znacznie zawyżają umiejętność posługiwania się językiem obcym. Oczywiście nie warto tego robić, ponieważ przy pierwszej rozmowie weryfikacyjnej właściwy stopień językowy wyjdzie na jaw i wtedy możemy znacznie zaniżyć sobie szanse na zdobycie pracy.

PODOBNE ARTYKUŁY