Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

zobacz więcej >>

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

TAK NIE

Chcę otrzymywać od Secawo e-maile z informacjami o nowych zleceniach i kursach podnoszących kwalifikacje.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Grupę Secawo informacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail w celu informowania o aktualnych ofertach zleceń opieki oraz szkoleniach oferowanych przez Grupę Secawo. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
TAK NIE

Chcę brać udział w kolejnych rekrutacjach, jeżeli nie uda się znaleźć dla mnie zlecenia podczas pierwszej rekrutacji.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Secawo w celu przeprowadzenia przyszłych rekrutacji, w tym przedstawienia mi ofert pracy w charakterze opiekuna osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Joga dla seniorów: Klucz do zdrowia, harmonii i pełni życia

Odkryj, dlaczego joga jest tak ważna dla seniorów! Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać korzyści jogi dla ciała i umysłu seniorów oraz jak wpływa na zdrowie i samopoczucie. Zdobądź wewnętrzną harmonię
i ciesz się pełnią życia dzięki praktyce jogi.

Joga to starożytna praktyka, która od wieków przynosi nie tylko korzyści fizyczne, ale także duchowe i emocjonalne. Jej wartość jest szczególnie istotna dla seniorów, ponieważ pomaga im utrzymać zdrowie, zachować elastyczność i gibkość ciała i cieszyć się pełnią życia. W tym artykule przybliżymy Wam czym jest joga i jakie korzyści płyną z jej regularnej praktyki dla osób starszych.

 

Czym jest joga?

Joga to holistyczna praktyka, która łączy w sobie elementy fizyczne, oddechowe i medytacyjne. Skupia się na harmonii między ciałem, umysłem
i duszą. Poprzez serię asan (pozycji ciała), praktykę kontroli oddechu i medytację, joga pomaga w osiągnięciu równowagi i wewnętrznego spokoju.

Korzyści dla ciała seniorów:

Poprawa siły i elastyczności: Regularna praktyka jogi pomaga we wzmocnieniu mięśni i utrzymaniu ich sprężystości. Dzięki różnorodnym asanom, seniorzy mogą zwiększyć zakres ruchu w stawach, poprawić postawę i utrzymać zdolność do wykonywania codziennych czynności.

Wzmacnianie równowagi: Starsi ludzie często borykają się z problemami równowagi, co zwiększa ryzyko upadków. Joga oferuje zestaw asan, które rozwijają stabilność, koordynację i kontrolę nad ciałem, zapobiegając upadkom i utrzymaniu stabilności w codziennych czynnościach.

Redukcja bólu i sztywności: Wraz z wiekiem mogą występować dolegliwości takie jak bóle pleców, sztywność stawów czy napięcie mięśni.
Joga oferuje różnorodne asany i techniki oddechowe, które pomagają złagodzić ból, rozluźnić napięcie i zwiększyć elastyczność ciała.

Korzyści dla umysłu i emocji seniorów:

Redukcja stresu i lęków: Joga skupia się na oddechu i medytacji, co prowadzi do redukcji poziomu stresu i lęków. Poprzez skoncentrowanie się na teraźniejszym momencie i uspokajanie umysłu, seniorzy mogą osiągnąć spokój i wewnętrzną harmonię.

Poprawa koncentracji i pamięci: Regularna praktyka jogi stymuluje mózg, zwiększając koncentrację, pamięć i zdolności poznawcze. Różnorodne asany wymagają skupienia i koordynacji, co pozytywnie wpływa na umysł seniorów.

Zwiększenie samoakceptacji i pozytywnego nastawienia: Joga zachęca do akceptacji siebie i rozwijania pozytywnego nastawienia. Poprzez praktykę asan i medytację, seniorzy mogą zwiększyć samoświadomość, rozwijać poczucie wdzięczności i radości, co przyczynia się do lepszego samopoczucia i życia pełnego harmonii.

Joga jest niezwykle cenną praktyką dla seniorów, oferującą wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu. Regularna praktyka jogi pomaga
w utrzymaniu zdrowia, elastyczności i równowagi, a także wpływa na poprawę samopoczucia, redukcję stresu i rozwój wewnętrznej harmonii. Zachęcamy seniorów do eksploracji jogi i odkrywania jej magicznych korzyści, dostosowując praktykę do swoich indywidualnych możliwości
i potrzeb. Joga może być kluczem do zdrowia, harmonii i radości w podeszłym wieku.

 

PODOBNE ARTYKUŁY