Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

zobacz więcej >>

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

TAK NIE

**Świadomie wysyłam formularz do firmy rekrutującej Opiekunki/-ów na terenie Niemiec

TAK NIE

Chcę otrzymywać od Secawo e-maile z informacjami o nowych zleceniach i kursach podnoszących kwalifikacje.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Grupę Secawo informacji handlowych na podany przeze mnie adres e-mail w celu informowania o aktualnych ofertach zleceń opieki oraz szkoleniach oferowanych przez Grupę Secawo. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
TAK NIE

Chcę brać udział w kolejnych rekrutacjach, jeżeli nie uda się znaleźć dla mnie zlecenia podczas pierwszej rekrutacji.

więcej >>
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Secawo w celu przeprowadzenia przyszłych rekrutacji, w tym przedstawienia mi ofert pracy w charakterze opiekuna osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w Klauzuli informacyjnej
Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Radzenie sobie ze stresem na zleceniu

O tym, że praca opiekunów osób starszych w Niemczech jest zajęciem ciężkim, pisaliśmy niejednokrotnie. Poruszaliśmy również temat nastawienia psychicznego, w którym wyjaśnialiśmy, jak radzić sobie na zleceniu, by utrzymać swoje zdrowie psychiczne w dobrym stanie – możesz ten artykuł przeczytać tutaj.

Jednak co zrobić, gdy mimo wszystko dopadnie nas chandra spowodowana wysokim poziomem stresu? Dzisiaj przedstawimy Wam, jak redukować napięcie i wrócić do równowagi psychicznej.

Najważniejszą rzeczą jest zachowanie odpowiedniego balansu. Każdy z nas, niezależnie czy przebywa na zleceniu czy w domu, musi zadbać o pięć sfer swojego życia. Są to: relacje z bliskimi, zdrowie fizyczne, duchowość, zdrowie mentalne i rozrywka.

Relacje z bliskimi

Poczucie bliskości i rozmowy z najbliższymi to zdecydowanie najważniejsza rzecz. Każdy z nas potrzebuje kogoś z kim może porozmawiać, wyżalić się, powspominać wspólne chwile czy po prostu pożartować o rzeczach mało istotnych. Każdego dnia powinniśmy wygospodarować odrobinę czasu na kontakt z bliską nam osobą. Jednak przebywając na zleceniu, jest to zadanie trudniejsze i ograniczone ze względu na odległość, jaka dzieli nas od domu. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia. Możemy wykorzystać nasz telefon komórkowy do rozmowy lub połączenia video z drugą osobą.

Zdrowie fizyczne

Mówi się, w zdrowym ciele zdrowy duch i jest to całkowita prawda. Dbając o swoje ciało poprzez aktywność fizyczną, pozbywamy się stresu. Wysiłek fizyczny pozwala nam skupić się na innych rzeczach niż te, które nas aktualnie gnębią. Dodatkowo, po aktywnie spędzonym dniu łatwiej jest zasnąć. Nie musi to być bardzo wymagający trening, wystarczy dłuższy spacer na świeżym powietrzu czy przejażdżka na rowerze.

Duchowość

Nawet dziesięć minut wystarczy, by poczuć się lepiej. Niezależnie czy jesteśmy wierzący czy nie, to ta chwila może naprawdę poprawić nasze samopoczucie. Osoby wierzące mogą w tym czasie modlić się, inni natomiast mogą spróbować medytacji. Chwila, którą spędzisz w ciszy i samotności pozwoli oczyścić Twój umysł. Warto takie praktyki wpisać na stałe do swojego codziennego harmonogramu i poświęcić na nie kilka minut przed snem.

Zdrowie mentalne

Każdy człowiek ma potrzebę rozwijania się, zawsze jesteśmy czegoś ciekawi. Dlatego też warto zadbać o zdrowie mentalne i swój umysł, np. poprzez poczytanie ciekawej książki, rozwiązanie krzyżówki czy też obejrzenie czegoś interesującego.

Rozrywka

Spraw sobie odrobinę przyjemności. Każdy ma coś, co go uszczęśliwia i daje wiele frajdy. Postaraj się zorganizować swój dzień tak, aby codziennie mieć czas na obejrzenie ulubionego serialu, filmu czy też pospacerowanie po okolicy. W tym punkcie każdy powinien sam sobie odpowiedzieć, co sprawia mu najwięcej radości.

Praca potrafi dostarczyć ogromnej dawki stresu każdego dnia, jedynym sposobem na jego pokonanie jest zachowanie balansu pomiędzy pracą a omawianymi przez nas aspektami. Pamiętaj, że wystarczy poświęcić kilka chwil czasu wolnego – rezultaty dostrzeżesz bardzo szybko.

PODOBNE ARTYKUŁY