Najpiękniejsze budynki Niemiec
Wyjeżdżając na zlecenie do Niemiec, warto zaplanować sobie czas wolny na zwiedzanie i poznanie kultury niemieckiej. Jednymi z obowiązkowych obiektów do zwiedzenia, powinny być niektóre budowle. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych i najpiękniejszych naszym zdaniem tworów architektonicznych w Niemczech.
1. Waldpisrale
Zbudowany w mieście Darmstad – blok, zaprojekowany przez wiedeńskiego architekta F.Hundertwassera. W budynku jest podziemny parking, kawiarnia, kioski, bar i apartamenty, których jest aż 105. Okna, drzwi i klamki w tym budynku są wszystkie innego kształtu i rozmiaru.
2. Filharmonia w Hamburgu
Obiekt zbudowany w dzielnicy portowych spichlerzy, nad rzeka Łabą. Przerobiony został z magazynów. Sama sala koncertowa mieści 2100 miejsc i zaprojektowana jest na kształt szklanego namiotu. Szklana elewacja budynku składa się z 1096 zakrzywionych w różny sposób elementów. Ponad to w obiekcie znajdziemy spa, parking, taras widokowy i sale konferencyjne.
3. Bauhaus
Jest to niemiecka uczelnia o profilu artystycznym, powstała w 1919 roku w Weimerze.
4. Zamek Wartburg w Turyngii
Jest to średniowieczny zamek, liczący ponad 1000 lat. Budowla wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
5. Courtyard of Elements
Jest to dom zbudowany w Dreżnie, który nazywa jest grającym. U jego fasady znajduje się kilka szeregów rynien i rur, dzięki którym spływająca woda deszczowa – wygrywa melodie.
6. Zamek Neuschwanstein w Schwangau
Powstały za czasów króla Ludwika II, zamek zwiedza ponad 1,5 mln turystów z całego świata. Jest to przepiękna budowla w stylu neogotyckim. Zachwyca swoim przepychem – wieżyczkami, wykuszami i wspaniale udekorowanymi salami.
7. Katedra w Kolonii
Gotycka katedra nad Renem, wybudowana w 1880 roku i licząca 157 m wysokości. Szacuje się, że rocznie odwiedza ją ponad 6 mln turystów z całego świata. Obiekt budowano nieprzerwanie od 1248 roku. Na wieżach katedry wisi m.in. największy bijący dzwon w Europie – Dzwon Świętego Piotra. Poza tym wewnątrz znajdziemy zbiory średniowieczne, nowożytne i nowoczesne.