Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Wpłatomat – czym jest i jak z niego korzystać?


 

Od kilu lat na Polskim i zagranicznych rynkach możemy korzystać z wpłatomatów, czyli bankomatów z funkcją wpłat banknotów na konto. Urządzenie to przyjmuje gotówkę i wpłaca je automatycznie na konto bankowe Klienta. Niektóre banki mają podpisane umowy z innymi, dzięki czemu posiadając koto w banku X, możemy skorzystać z wpłatomatu banku Y bez pobierania prowizji. Jednak w Polsce większość wpłatomatów przypisana jest nadal do konkretnego banku. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie, jakie zasady ma nasz bank, w którym mamy konto. Prowizje pobierane są zgodnie z regulaminami danego banku lub właściciela wpłatomatu. Mogą być podawane jako stała kwota, ale najczęściej jest to jakiś procent od wpłaty. To, jakie zasady ma nasz bank można sprawdzić w Internecie (regulamin), albo dzwoniąc na infolinię, która zazwyczaj działa dłużej od godzin pracy placówek. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu, możemy zapytać również w placówce naszego banku. 

Jak korzystać z wpłatomatu?

To bardzo proste. Chcąc wpłacić gotówkę na swoje konto bankowe, wkłada się do wpłatomatu najpierw kartę debetową – przypisaną do danego nr konta. Następnie podajemy PIN do naszej karty (tak samo, jak przy wypłatach), wybieramy opcję wpłacenia gotówki i postępujemy zgodnie z zaleceniami na ekranie. Banknoty wsuwa się do specjalnej szczeliny w urządzeniu. Urządzenie pokaże, jaką kwotę rozpoznało – jeśli wszystko się zgadza, akceptujemy wpłatę. Środki na koncie pojawiają się zazwyczaj do kilkunastu minut po dokonaniu wpłaty. Wielkość pojedynczej wpłaty jest zazwyczaj ograniczona. Liczy się liczba banknotów i najczęściej jest to od 50 do 200 banknotów. Nie ma tu znaczenia nominał (wartość na banknocie). Jeśli chcemy wpłacić więcej pieniędzy, przeważnie operację wpłaty można powtórzyć, po zakończeniu poprzedniej.

 

na ekranie urządzenia, wybieramy opcje wpłacenia gotówki i postępujemy zgodnie z zaleceniami na monitorze. Banknoty wsuwa się do specjalnej szczeliny w urządzeniu. Środki na koncie pojawiają się zazwyczaj do kilkunastu minut po dokonaniu wpłaty. Wielkość pojedynczej wpłaty jest zazwyczaj ograniczona od 50 do 200 sztuk banknotów. Wielkość i interfejs wpłatomatu przypomina standardowy bankomat.

Instrukcja w skrócie:

  1. Przygotuj kartę płatniczą
  2. Odlicz gotówkę do wpłaty
  3. Włóż kartę płatniczą do wpłatomatu
  4. Wpisz PIN i wybierz odpowiednią opcję na ekranie wpłatomatu
  5. Włóż gotówkę do wpłatomatu
  6. Zweryfikuj kwotę pokazaną na ekranie
  7. Zakończ transakcję i czekaj na zaksięgowanie pieniędzy na koncie

W Polsce jest około 10 tys. wpłatomatów i 40 tys. bankomatów.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.