Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Poradnik kulturalny – poznaj otaczający Cię świat

Lockdown na pauzie

Sytuacja epidemiczna na świecie zmienia się dynamicznie. Ze względu na wysokie przyrosty zachorowań oraz porę roku, która sprzyja osłabieniu naszym organizmom, rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Wracasz ze zlecenia do Polski? Sprawdź jaką rzeczywistość zastaniesz po przyjeździe!

 

Filar życia społecznego

Od soboty (07.11.2020) zostają zamknięte sklepy w galeriach handlowych. Oprócz aptek oraz sklepów spożywczych klienci nie będę mogli kupować stacjonarnie. Ponownie do funkcjonowania muszą wrócić masowe zakupy on-line. Wszystkie hotele, sanatoria oraz lokale gastronomiczne pozostają zamknięte. Aby zamówić ulubione dane należy posiłkować się zamówieniami na dowóz.

 

Zmiany w transporcie

W transporcie publicznym zajętych miejsc siedzących może być tylko 50% lub 30% wszystkich (czyli liczba stojących oraz siedzących miejsc razem). Warto również wiedzieć, że ten tydzień dał nam zmiany w przejazdach pomiędzy Polską a Niemcami. W busach kierowcy mogą wypełnić tylko do 50% miejsc w pojeździe, co skutkuje podwyżkami cen za przejazd nawet do 30%!

 

Miejsca kultu, kultury oraz rozrywki

Teatry, kina, muzea i itd. muszą zostać zamknięte aż do 29 listopada (ten termin może zostać oczywiście przedłużony). Kościoły pozostają otwarte, jednak na ich terenie również rząd wprowadza restrykcje. Na 15m kwadratowych może znajdować się tylko i wyłącznie 1 osoba!

 

Komunikat dla osób 70+

Do tej grupy społecznej rząd wystosował specjalną prośbę. Ograniczenie przemieszczania się do odwoływania! Osoby z tej grupy wiekowej mogą przemieszczać się w celach zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego oraz uczestniczeniu w obrzędach religijnych.

 

W SECAWO pozostajemy w stałym kontakcie ze wszystkimi przewoźnikami realizującymi przejazdy do Niemiec i od Polski. Naszym opiekunkom będziemy wciąż zapewniać sprawne i opłacone przejazdy w obie strony! Najnowsze obostrzenia analizujemy na bieżąco, informując naszych pracowników!

 

W razie dodatkowych pytań:

𝗣𝗼𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗲𝗸 – 𝗣𝗶𝗮̨𝘁𝗲𝗸 𝘄 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟬𝟴:𝟬𝟬-𝟭𝟲:𝟬𝟬 jesteśmy pod numerem +𝟰𝟴 𝟳𝟭 𝟳𝟯𝟴 𝟰𝟬 𝟱𝟵

𝗡𝗮 𝘄𝗲𝗲𝗸𝗲𝗻𝗱 𝗺𝗼𝘇̇𝗻𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘀ł𝗮𝗰́ 𝗳𝗼𝗿𝗺𝘂𝗹𝗮𝗿𝘇:

https://tiny.pl/743h1

 

Dołącz do polecanej agencji!

Czytaj więcej

Zdrowie na jesień – witaminy dające witalność i energię

Witaminy to bardzo cenne składniki produktów żywnościowych, bowiem dostarczane wraz z nimi do naszego organizmu, spełniają dużo istotnych funkcji. Ważne są także minerały.  Podpowiadamy więc, gdzie szukać witamin, dzięki którym poczujemy moc witalności!

 

A jak AKTYWNOŚĆ

Witamina A nazywana jest także retinolem, beta-karotenem, czy prowitaminą. Niedobór witaminy A w diecie jest przyczyną tzw. kurzej ślepoty oraz zmian skórnych. Zalecana ilość tej witaminy dla osób dorosłych to 1000 mcg na dobę, w przypadku dzieci jest to 400–700 mcg na dobę.

Witamina A występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Najlepszym jej źródłem jest tłuszcz rybi, zwany popularnie tranem. Stosunkowo duże jej ilości występują w produktach mlecznych oraz żółtkach jaj. Niewielkie jego ilości występują w mleku krów żywionych na pastwiskach oraz maśle.

 

B jak BOMBA ENERGETYCZNA

Witaminy z grupy B są odpowiedzialne przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Witaminy z grupy B idealne na jesienną chandrę!

Dokucza Ci zmęczenie, podenerwowanie czy bywasz apatyczna? Z pewnością potrzebujesz większej ilości witaminy B!

 

C jak CYTRUSY

Witamina C dostarczana w ramach profilaktyki zdrowotnej zmniejsza ryzyko przeziębienia, a poza tym wykazuje cały szereg korzystnych dla naszego funkcjonowania właściwości, m.in. jest silnym przeciwutleniaczem. Witaminy szukamy najczęściej w popularnych cytrusach czy zielonych warzywach (jak brukselka czy brokuł).

 

Dzienne zapotrzebowanie zwiększa się u osób z:

 • nadciśnieniem tętniczym;
 • palących papierosy (zapotrzebowanie palaczy jest o 40 mg większe niż osób niepalących);
 • alkoholików;
 • cukrzyków;
 • zestresowanych;
 • prowadzących nieprawidłowy styl życia.

 

Zastanawiasz się jak długo po terminie przydatności możesz przyjmować suplementy diety?

Zapraszamy na portal Gemini po więcej wiedzy: https://www.aptekagemini.pl/poradnik/pytania-pacjentow/jak-dlugo-mozna-przyjmowac-suplementy-po-terminie/

Czytaj więcej

Stres w pracy Opiekunki – przyczyny i sposoby niwelowania zespołu stresu

Stres w pracy Opiekunki – przyczyny i sposoby niwelowania zespołu stresu

Stres w pracy OpiekunkiOpieka nad osobą niesamodzielną, schorowaną, np. seniorem, to ciężka praca. Taka osoba najczęściej wymaga całodobowej opieki, w czasie której potrzebuje pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności – jedzeniu, chodzeniu, myciu się, a nawet przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Opiekun rezygnuje z życia rodzinnego, towarzyskiego i zawodowego, by pozostać w domu wraz ze swoim podopiecznym – w domu, który z czasem staje się swego rodzaju więzieniem.

 

Dbaj o siebie samą!

Od psychiki wszystko się zaczyna. To ona kieruje reakcjami emocjonalnymi, sposobem reagowania i odczuwania. Jak o to zadbać? Szukając odpowiedniej metody relaksacji. Tak jak wielu jest opiekunów, wielu seniorów tak wiele jest sposobów odreagowywania stresu. Powyżej wspomniano o tych, które z uwagi na specyfikę pracy z seniorem mogą być najbardziej satysfakcjonujące dla obu stron. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie wyczerpują one wachlarza możliwości.

Do sposobów na stres w pracy można także zaliczyć prowadzenie zdrowego stylu życia – dobra dieta, uprawianie sportu, odpowiednia ilość snu i tak dalej sprawią, że będziesz czuć się lepiej, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Pomocna może być także zmiana nastawienia. Nie zawsze mamy na wszystko wpływ i czasem, pomimo najszczerszych chęci coś może się nie udać.

 

Efekty przewlekłego stresu!

Przewlekły stres powoduje załamanie się mechanizmów obronnych organizmu i skrajnego osłabienia systemu odpornościowego, co skutkuje częstszymi niż zwykle zachorowaniami. Ponadto może dojść do rozwoju poważnych chorób, takich jak do nadciśnienie, cukrzyca, choroby serca i wrzody żołądka.

Na koniec ostatnia rada – nie daj się wyprowadzić z równowagi. Nikomu, ani podopiecznemu, ani jego rodzinie, ani innym osobom. Choroba i starość to trudne tematy, które często wywołują stres, a doświadczające go osoby bywają nieprzyjemne i niemiłe. Nie bierzmy tego do siebie. To tylko słowa.

Czytaj więcej

Poczuj się bezpiecznie razem z Nami!

Jako Zespół pragniemy na bieżąco informować nasze Opiekunki oraz Kandydatów o nowych okolicznościach, w których się znajdujemy. Dziś przygotowaliśmy poradnik związany z bezpieczeństwem z sklepie. Każdy z nas musi robić zakupy… Róbmy je ostrożnie i z zachowaniem zasad ochraniających nas od ewentualnego ryzyka!

Wybierając SECAWO stawiasz na pewnego pracodawcę, który zadba o twoje bezpieczeństwo!

➡ Zachowaj niezbędny dystans 2-óch metrów od innych osób;
➡ Ubierz jednorazowe rękawiczki;
➡ Unikaj płacenia gotówką. Wybierz bezdotykową płatność kartą lub telefonem.
➡ Skorzystaj z dostępnego płynu dezynfekcyjnego w sklepie;
➡ Unikaj dotykania okolic ust, oczu oraz nosa;
➡ Jeśli musisz kichnąć lub kaszlnąć zrób to w zgięcie łokcia;
➡ Nie dotykaj produktów, których nie zamierzasz zakupić.

Jestem aktualnie na zleceniu w innej agencji. Jak mogę rozpocząć z Wami współpracę?
To dla nas nie problem. Od 2019 roku w Secawo umowy są również zawierane elektronicznie. Za pomocą laptopa, tableta lub telefonu można zaakceptować umowę oraz mieć dostęp do wszystkich dokumentów bez potrzeby ich szukania. My zorganizujemy podróż, zapewnimy opiekę Koordynatora oraz zadbamy o sprawną wypłatę.
Masz pytanie?
Zadzwoń już dziś: +48 71 738 40 59!
Chcesz wysłać nam zapytanie?
Napisz na: [email protected]
Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania.

Czytaj więcej

Zapewniamy spokój w czasie koronowirusa!

Poszukujesz firmy, która zapewni ci bezpieczny wyjazd oraz nie zapomni o Twoich potrzebach również w trudniejszych chwilach? W Secawo wiemy jak sprawnie poradzić sobie z problemami!

Aktualna sytuacja epidemiczna jest bardzo dynamiczna, dlatego codziennie śledzimy doniesienia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia – zarówno polskiego, jak i niemieckiego. Pragniemy zapewniać naszym Opiekunom oraz Kandydatom bezpieczeństwo i satysfakcję, dlatego skrupulatnie przestrzegamy wszystkich zaleceń.

Wybierając SECAWO stawiasz na pewnego pracodawcę, który zadba o twoje bezpieczeństwo!

 

Ekspercka wiedza oraz stała komunikacja w trudnych chwilach jest niezbędna, dlatego Koordynatorzy w Secawo regularnie kontaktują się z Opiekunami oraz Partnerami. Współpraca z nami to pewność bezpiecznego wyjazdu!

Poniżej możesz zapoznać się z pytaniami naszych Opiekunów oraz Kandydatów, które kierowane są do Zespołu Secawo – Wspólnie rozwiniemy Twoje wątpliwości!

 

Czy mogę liczyć na wyjazd w Secawo?

Oczywiście! Posiadamy zlecenia na terenie całych Niemiec i dzięki sprawnej logistyce oraz komunikacji zapewniamy naszym Opiekunom możliwość ciągłego wyjazdu.

Nasi konsultanci są dostępni pod numerem: +48 71 738 40 59.

Dodatkowo posiadamy numer alarmowy, gwarantujemy również dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje również moment przejazdu na zlecenie oraz polskojęzycznych koordynatorów.

 

Czy można teraz przekraczać granicę z Polski do Niemiec?

Tak! Regularnie organizujemy przejazdy z Polski do Niemiec. Nasi Opiekunowie przed wyjazdem na zlecenie otrzymują niezbędne dokumenty potwierdzające legalne zatrudnienie oraz cel wyjazdu – One w pełni umożliwiają swobodne przekroczenie granicy i wykonywanie pracy w Niemczech.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Opiekunami, którzy jadą do Niemiec oraz już są na zleceniu.

 

Czy jadąc z Polski do Niemiec zostanę objęta kwarantanną?

Nie, na dzień 16.04.2020 przekroczenie niemieckiej granicy nie powoduje obowiązku kwarantanny. Po opuszczeniu Polski Opiekunowie mogą swobodnie rozpocząć pracę – W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub utrudnień w poruszaniu się po drogach, zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem. Bezpośrednie informacje pomagają nam jeszcze sprawniej organizować Państwa przejazdy!

 

 

Jak wygląda bezpieczeństwo podczas podróży?

Przejazd organizujemy z miejsca odbioru prosto do domu podopiecznego. Zalecamy, aby korzystać ze wszystkich środków ostrożności zarówno tych narzucanych, jak i sugerowanych przez Ministerstwo Zdrowia – zachowanie odstępu (np. na postojach), unikanie kontaktu z nieznajomymi oraz zakrywanie ust i nosa. Prosimy też pamiętać, aby nie żegnać się ze współpasażerami / zmiennikami łamiąc zasadę zachowania odstępu.

Każdy Opiekun wchodzący na pokład busa do Niemiec musi mieć świadomość, że są one regularnie dezynfekowane, ale w trakcie podróży pasażerowie muszą również zachowywać odpowiednie zasady.

Jestem aktualnie na zleceniu w innej agencji. Jak mogę rozpocząć z Wami współpracę?

To dla nas nie problem. Od 2019 roku w Secawo umowy są również zawierane elektronicznie. Za pomocą laptopa, tableta lub telefonu można zaakceptować umowę oraz mieć dostęp do wszystkich  dokumentów bez potrzeby ich szukania. My zorganizujemy podróż, zapewnimy opiekę Koordynatora oraz zadbamy o sprawną wypłatę.

 

Masz pytanie?

Zadzwoń już dziś: +48 71 738 40 59!

Chcesz wysłać nam zapytanie?

Napisz na: [email protected]

 

Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania.

Czytaj więcej

Zamek w Schwerin

Zamek w Schwerin według historyków to najpiękniejsza rezydencja tej części świata. Turyści mówią, że jest on nie tylko bajkową i fantastyczną rezydencją, ale również posiada zachwycające położenie, gdyż mieści się tuż obok wielkich jezior tego regionu Niemiec.

Wielopiętrowa rezydencja powstawała na przestrzeni wielu lat. Od 1837 roku przez 1913 rok trwały największe prace w tym kompleksie. To wtedy rozbudowano salę bankietową, balową,, dodano podziemny ogród oraz stworzono wiele tajemnych gabinetów – Niektórzy historycy nawet mówią że o niektórych wciąż nie mamy pojęcia.

Omawiany przez nas zamek to nie tylko kolebka historii, architektury oraz bogactwa ówczesnych Niemiec, ale również aktualne miejsce obrad Landtagu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Będąc w tej części Niemiec na zleceniu konieczne jest wybranie się na spacer wokół omawianego kompleksu. W regionie, w spokojnym tempie możemy zwiedzać zamek w godzinach od 10:00 do 18:00, a poza sezonem w godzinach 10:00 17:00. Możemy zwiedzać muzeum podziemne, komnaty ogrody, parki oraz zamkową kaplicę. Sam bilet nie jest drogi, ponieważ wynosi około 8 €, a zobaczenie tego bajkowego zamku w tej części kontynentu jest warte!

Cały zamek aktualnie jest bardzo dobrze skomunikowany. Można do niego dojechać komunikacją miejską czy podmiejską, a w okolicy zobaczyć wiele sklepów i jezior oraz przepłynąć się statkiem. 

 

Po więcej ciekawostek zapraszamy do artykułu na stronie Podróże po Europie

Czytaj więcej

WhatsApp – idealny komunikator do podróży po Niemczech!

W dzisiejszych czasach szybkość i sprawny przepływ informacji jest bardzo ważny. Na szczęście, na rynku telekomunikacyjnym, mamy bardzo wiele technicznych udogodnień, które pomagają nam w życiu codziennym.

Pracując jako Opiekunka osób starszych na terenie Niemiec i wyjeżdżając ze swojego kraju, pozostawia się na miejscu rodzinę oraz dotychczasowe życie. By nie stracić stałego kontaktu z najbliższymi oraz znajomymi, niezawodna do tego będzie darmowa aplikacja pod nazwą WhatsApp. Gwarantuje ona szybką, łatwą i bezpieczną komunikację za pomocą wiadomości tekstowych i połączeń głosowych.

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych, służących do komunikacji, na terenie Niemiec. Sami Niemcy częściej korzystają z tego właśnie komunikatora, niż z usług Facebooka i jego Messengera. Niestety dla amerykańskiego giganta, aplikacja WhatsApp weszła nieco wcześniej niż Messenger do Niemiec.

Od 2009 roku aplikacja WhatsApp zyskuje coraz nowsze udogodnienia oraz aktualizacje, które usprawniają użytkownikom pracę oraz komunikowanie się. Ostatnio pojawiła się wersja do zainstalowania na komputerze! Bardzo często Opiekunki korzystają z WhatsApp’a wyjeżdżając do Niemiec, ponieważ posiada on funkcje rozmawiania Live, czyli możemy na żywo rozmawiać z każdym człowiekiem na świecie!

Ponad 60% użytkowników telefonów mobilnych na terenie Niemiec korzysta z WhatsApp’a. To jeden z istotniejszych argumentów przemawiający za tym, aby kontaktować się w kraju naszych sąsiadów właśnie za pomocą tej aplikacji. Co wyróżnia WhatsApp’a na terenie konkurencyjnych komunikatorów? Pełne szyfrowanie! Dzięki niemu nasze wiadomości są zabezpieczone tak, że oprócz nas i o naszych odbiorców, nikt inny ich nie przeczyta i nie odsłucha – nawet sam WhatsApp!

WhatsApp – jeden z elementów przygotowywania się do wyjazdu do Niemiec!

Dodatkowe funkcje:

 • Wysyłanie dokumentów, zdjęć, filmów
 • Rozmawianie w grupach przy użyciu przedniej kamerki telefonu / monitora
 • Nagrywanie wiadomości głosowych
 • Edytowanie zdjęć
 • Budowanie bazy znajomych
 • Prowadzenie własnego profilu ze zdjęciem oraz opisem.

Ważna informacja!

Gdy korzystasz z WhatsApp przez WiFi na zleceniu, nie tracisz transferu danych GSM ze swojej sieci. Pamiętaj o tym, ponieważ transfer danych włącza się często automatycznie po przejściu na ROAMING. Takie podejście pomoże Ci zaoszczędzić wiele pieniędzy!

Czytaj więcej

Korzyści korzystania z Internetu

Lata 60 XX wieku okazały się być przełomowymi jeśli chodzi o rozwój technologiczny na świecie. Powstanie sieci, jaką jest Internet było postępem cywilizacji i odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa, które zaczęło być bardziej pro konsumenckie i wymagające.

Rozwój Internetu od jego zalążka po dzisiejsze możliwości, przerósł oczekiwania większości inżynierów pracujących przy pierwszych sieciach. W latach 80 rejestrowano pierwsze domeny i transakcje finansowe, co było skomplikowanymi procesami. Dzisiaj założenie strony www zajmuje kilka minut, a płatności mobilne są jedną z oczywistych i najczęściej używanych możliwości internetowych.

Najczęściej wykorzystywane usługi internetowe, to:

 • Poczta elektroniczna
 • Hosting stron www
 • Telewizja i radio internetowa
 • Sklepy i aukcje internetowe
 • Gry online
 • Telekonferencje
 • Serwisy informacyjne i prasowe

Największe korzyści jakich doświadczają użytkownicy Internetu to zdecydowanie:

 • Łatwy dostęp do wszelkich informacji
 • Możliwość płatności mobilnych bez wychodzenia z domu
 • Kontakt z rodziną, znajomymi – każdym kto mieszka nawet na innym kontynencie
 • Robienie zakupów online bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach
 • Załatwianie spraw urzędowych bez zbędnego tracenia czasu w urzędzie
 • Możliwość szybkiego przekazania ważnych informacji zainteresowanym osobom
 • Znalezienie pracy w serwisach internetowych
 • Rozrywka, czyli: serwisy filmowe, serialowe, gry dostępne on-line

 

 

 

Czytaj więcej

Dlaczego będąc Opiekunem warto mieć konto na Facebooku?


 

Zarówno Opiekunowie Seniorów jak i osoby, które są chętne do tej pracy, powinny być aktywne w sieci i na bieżąco śledzić oferty pracy. Chcąc znaleźć pracę szybko i mieć pewność, że agencja, do której aplikujemy jest wiarygodna i wypłacalna, warto założyć konto na portalu społecznościowym Facebook. Jest to doskonałe miejsce do tego, by znaleźć pracę i sprawdzić opinie o firmach opiekuńczych.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.