Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Finanse Opiekuna – zdobądź praktyczne porady finansowe!

PREMIE W SECAWO 2020

Do końca roku pozostało mniej niż dwa miesiące. Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy przedstawić PAKIET PREMII.

 

PREMIA ZA SZYBKI WYJAZD – 50 €

Wystarczy zgłosić się na wybrane zlecenie i w ciągu 3 dni wyjechać do Niemiec. Ta premia jest idealna dla osób, które chcą wyjechać do pracy „od zaraz” lub przejechać z innego zlecenia, na którym się znajdują.

PREMIA ZA POLECENIE KOLEŻANKI – 365 PLN

Naszym opiekunkom dajemy szansę pracy w agencji wraz z koleżanką. Mogą wymieniać się zleceniami, jeździć na zmianę, razem lub blisko siebie. Nie zapominajmy o korzyściach! Za polecenie koleżanki, która rozpocznie współpracę z naszą agencją można otrzymać 365 PLN na rękę – można polecać sprawdzone osoby bez ograniczeń!

PREMIA ZA WYJAZD NA ŚWIĘTA –  NAWET 300 €

Wystarczy wyjechać na zlecenie pomiędzy 16 listopada a 15 grudnia do minimum 7 stycznia, aby otrzymać do 300 € na rękę! To dobra informacja nawet dla tych, którzy chcą przepracować od 4 do 6 tygodni na terenie Niemiec!

Nie zdążysz wyjechać przed 15 grudnia? Spokojnie. W naszej agencji pamiętamy o każdym przepracowanym z nami na umowie dniu. Za same dni świąteczne (pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok oraz Trzech Króli) każda opiekunka ma gwarantowane z góry dodatkowe 50 € netto!

PAKIET DARMOWYCH SZKOLEŃ ONLINE

Jesteśmy agencją, która do swojej codzienności wprowadziła platformę szkoleniową dla opiekunek. Dajemy możliwość nauki języka niemieckiego od podstaw oraz nauki bezpiecznego transferu. Na bieżąco tworzymy szkolenia dla naszych kandydatów lub stałych współpracowników. Już wkrótce wystartujemy z:

– nauką języka komunikatywnego;

– szkoleniami z demencji u podopiecznych;

– poradami dotyczącymi cewnika lub stomii.

 

Pewnie wiele osób nas również zapyta o testy na koronawirusa. Opiekunki w SECAWO nie muszą martwić się o tę kwestię. Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami oraz ubezpieczycielami dbamy o sprawne wyjazdy i badania. Więcej szczegółów dotyczących konkretnych formalności udzielamy telefonicznie, zapoznając się indywidualnie z daną sytuacją.

 

Regulamin Premii w SECAWO do pobrania w pdf.

Czytaj więcej

Karta EKUZ zapewni Ci leczenie na COVID-19!

Opiekunki pracujące w agencji SECAWO otrzymują kilka możliwości ubezpieczenia. Oprócz polisy ubezpieczeniowej w ERGO HESTII otrzymują kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). To ona gwarantuje podstawowe zlecenie za granicą również w przypadku koronawirusa SARS-CoV-2.

Czym jest karta EKUZ?

Jest to dokument wystawiany przez NFZ w celu poświadczenia prawa osoby ubezpieczonej do świadczeń zdrowotnych na terenie kraju członkowskiego UE. Potwierdza on opłacenie składek zdrowotnych w kraju zamieszkania i uprawnia do skorzystania z pomocy medycznej w nagłych przypadkach.

 

Na jaki okres jest wystawiana?

► EKUZ pracownicza wystawiana jest w momencie, kiedy posiadamy poświadczony formularz A1 przez ZUS. Karta wystawiana jest na okres taki jak A1 (dokument potwierdzający legalność zatrudnienia w Niemczech), czyli na okres umowy – przeważnie na rok. Karta jest wystawiana na wniosek płatnika (w tym wypadku SECAWO) i po zakończeniu czasu trwania umowy jej ważność wygasa.

► Jeśli Opiekunka w momencie zawierania umowy z SECAWO posiada ważną kartę EKUZ turystyczną, to po poświadczeniu formularza A1 i przesłaniu wniosku o kartę EKUZ pracowniczą NFZ stosuje zamiennie dwa rozwiązania:

– Następuje skrócenie karty EKUZ turystycznej i zastąpienie jej nową kartą EKUZ pracowniczą,

– Jeśli Opiekunka ma np. kartę EKUZ turystyczną wystawioną na 5 lat (emeryt/rencista) to za okres współpracy z SECAWO:

► NFZ wystawia pismo z informacją, iż Opiekunka może posługiwać się obecną kartą EKUZ w ramach wykonywania zlecenia – dopisując okres obowiązywania A1 do karty, a Opiekunka powinna posługiwać się już posiadaną kartą EKUZ turystyczną;

 

UWAGA: W przypadku wcześniejszego wypowiedzenia umowy karta traci swoją ważność z ostatnim dniem pobytu na zleceniu lub w ostatnim dniu obowiązywania umowy. Jeżeli Opiekunce zostanie skrócona A1 uzyskana w poprzedniej firmie, nie jest to jednoznaczne z tym, że skrócona została również karta EKUZ. Karta EKUZ pracownicza, do której została skrócona A1 jest jednak nieważna w związku z czym Pani powinna zwrócić ją do firmy lub bezpośrednio do NFZ-u.

 

Jak uzyskać kartę EKUZ i ile trzeba na nią czekać?

O kartę EKUZ występuje pracownik SECAWO na podstawie upoważnienia, które przesyła Opiekunka wraz z umową. Czas oczekiwania na kartę nie jest określony – jeśli mamy pilną potrzebę uzyskania karty sprawa jest indywidualnie realizowana przez pracownika SECAWO.

 

UWAGA: Jeśli OP w momencie wyjazdu z SECAWO posiada jakąkolwiek ważną kartę EKUZ (pracowniczą lub turystyczną) może ją ze sobą zabrać na zlecenie i się nią posługiwać.

 

Istotne informacje na temat karty EKUZ

► W odróżnieniu do kart wydawanych na terenie Niemiec karty polskie nie posiadają chipa, a na samej karcie nie ma informacji czy jest ona kartą EKUZ turystyczną, czy też kartą EKUZ pracowniczą.

Nie zmienia to jednak nic w kwestii korzystania z niej, w przypadku konieczności skorzystania z karty nie wszystkie świadczenia są realizowane bezgotówkowo i jest to zależne od konkretnego kraju, placówki oraz informacji, czy dane zdarzenie jest uwzględnione w katalogu świadczeń bezgotówkowych,

► Zazwyczaj płatności za świadczenia nierealizowane w ramach korzystania z karty posiadają długi termin do zapłaty, nawet do półtora miesiąca; zwrot kosztów następuje tylko w nagłych przypadkach, które na terenie Polski w takich sytuacjach również byłyby refundowane,

► W przypadku braku karty EKUZ i nagłego wypadku zagrażającego życiu leczenie może odbyć się bezgotówkowo pod warunkiem, że zdarzenie uwzględnione jest w katalogu świadczeń bezgotówkowych.

►Karta EKUZ wysyłana jest do Opiekunki listem poleconym.

 

Masz pytanie?
Zadzwoń już dziś:

Chcesz wysłać nam zapytanie?
Napisz na: [email protected]

Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania. ☺

Czytaj więcej

Emerytury – Ile komornik może jej zająć?

Egzekucja z emerytury to jeden z najprostszych sposobów odzyskiwania długu przez komornika. W danych latach wygląda to zupełnie inaczej. Sprawdźmy jak ma to miejsce w 2020, a jak będzie praktykowane za rok.

 

Dobra wiadomość jest taka, że komornik sądowy nie może zająć całego świadczenia emerytalnego.

Przy wyliczaniu kwoty zajęcia obowiązują dwa rodzaje limitów:

1) limit wskazujący procent emerytury podlegającej zajęciu

2) limit wskazujący kwotę wolną od potrąceń z emerytury, czyli tyle, ile musi pozostać do dyspozycji emeryta.

 

W 2020 roku, wraz ze wzrostem emerytury minimalnej i płacy minimalnej, rosną także kwoty, które nie podlegają potrąceniom komorniczym.

 

Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (art. 140), komornik sądowy może zająć:

25% emerytury – w przypadku świadczeń niealimentacyjnych (najczęstsza sytuacja – chodzi o niespłacane kredyty, pożyczki, zaległości telekomunikacyjne, czynsz);

60% emerytury – w przypadku świadczeń alimentacyjnych;

50% emerytury – w przypadku egzekucji związanej z odpłatnością za pobyt w domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych.

 

Obecnie kwota, której nie może zająć komornik, wyznaczana jest przez ZUS – nie wynosi już 75% minimalnego świadczenia, choć nadal oscyluje wokoło tego procenta. Kwoty wolne od zajęcia z emerytury w roku 2019 wynosiły od 200 do 825 zł.

 

Aż 63% Polaków posiada stałe kredyty oraz pożyczki. Zapoznaj się z artykułem o zajęciach komorniczych i poszerz swoją wiedzę: https://www.zadluzenia.com/ile-komornik-moze-zajac-z-pensji-w-2020/

 

Czytaj więcej

PLATFORMA SZKOLENIOWA SECAWO

Nauka z Secawo od teraz przez Internet. Opiekunki i Opiekunowie mogą odbywać kursy językowe oraz specjalistyczne szkolenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z elektronicznej platformy szkoleniowej, którą wdrożyliśmy w życie. Skorzystaj z niej i zdobądź certyfikat wraz z pewnym zleceniem w Niemczech.

Niemiecki dla opiekunek z Secawo przez Internet

Kursy językowe realizowane przez nas Zespół kierowane są do dwóch grup. Opiekunki, które pragną rozpocząć pracę w opiece lub podszkolić się, aby otrzymać lepiej płatne zlecenie mogą odbyć kurs „Niemiecki od podstaw”. Dzięki niemu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz możliwość skorzystania z naszych ofert zleceń. Osoby, które posiadają już komunikatywną znajomość języka również mogą liczyć na profesjonalne wsparcie. Dla nich przygotowaliśmy kurs „Niemiecki poziom zaawansowany”. Weź udział i zarabiaj więcej już dziś!

Specjalistyczne szkolenia dla opiekunek przez Internet

Wiemy, że każdy podopieczny jest inny i posiada inne wymagania, dlatego postawiliśmy przygotować szkolenia, które nie tylko usprawnią pracę na zleceniu, ale również przygotują Ciebie do nowych wyzwań. Weź udział w szkoleniu i otrzymaj dodatkowe bonusy!

Poszukujesz firmy, która nie zapomni o Tobie również w trudniejszych chwilach? Rozpocznij współpracę z naszą agencją już dziś! Specjalnie dla Ciebie tworzymy specjalistyczne szkolenia oraz zapewniamy certyfikat w języku niemieckim. Postaw na stabilność i satysfakcję!

ZGŁOŚ SIĘ NA NAJNOWSZE SZKOLENIE W SECAWO

Czytaj więcej

Wakacyjna premia 2020

Szukasz dobrej pracy jako opiekunka w Niemczech? W okresie wakacyjnym w Secawo możesz czuć się bezpiecznie! Zadbamy o twoją stabilność finansową, a to wszystko dzięki sprawdzonym zleceniom na terenie całych Niemiec.

 

Osiągnij zarobki 1600 € na rękę i wakacyjną premię! Tegoroczna premia to nawet 370€ na rękę!

Zdecyduj na jak długo chcesz wyjechać, a My zapewnimy Ci premię uzależnioną od czasu na zleceniu – doceniamy każdy aspekt.

 

Sprawdź najnowsze oferty pracy w zakładce -> PRACA.

 

Jak mogę się zgłosić?

Jeśli jesteś już pracownikiem Secawo wystarczy, że zgłosisz chęć wyjazdu swojemu Koordynatorowi. Osoby, które dopiero rozważają wyjazd z nami, zachęcamy do kontaktu – zgłosić się można na klika wygodnych sposobów:

– telefonicznie – dzwoniąc do Działu Rekrutacji: + 48 71 738 40 59

– stacjonarnie – odwiedzając naszą główną siedzibę we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 15/19

wysyłając wiadomość na naszym profilu na Facebooku

wypełniając formularz kontaktowy na stronie www.secawo.pl

 

Dlaczego warto zgłosić się już teraz?

Okres wakacyjny jest dobrym czasem dla uzyskania dodatkowego zarobku. Wszyscy wiemy, że nie wszystkie wyjazdu do Niemiec, przez panującą pandemię, mogły się odbywać. W Secawo posiadamy zlecenia na czerwiec, lipiec i sierpień. Zadzwoń do naszego Działu Rekrutacji, a nasz konsultant pomoże Ci wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę, dopasowaną do Twojego doświadczenia oraz Twoich potrzeb!

 

Masz miesięczny urlop i chcesz wykorzystać go na podreperowanie budżetu? Najlepiej zrobić to właśnie w okresie letnim!

Zapoznaj się z Regulaminem Kampanii Wakacyjnej 

Czytaj więcej

Elektroniczna Umowa w Secawo | Opieka w Niemczech!

Jak usprawnić proces zawierania współpracy przed wyjazdem do Niemiec? Nasz Zespół od początku działalności próbował znaleźć odpowiedź na to pytanie. Wiedzieliśmy, że odpowiednie rozwiązanie powinno być dostępne z każdego miejsca kraju oraz mieć jasny proces dla każdej ze stron.

Po uproszczeniu procesu rekrutacji oraz usprawnieniu organizacji podróży postawiliśmy na ekologię. W Secawo każda Opiekunka Osób Starszych ma możliwość zawarcia współpracy bez czasochłonnego wypełniania dokumentów – Teraz wystarczy jeden przycisk!

Elektroniczna umowa na Portalu Pracownika, to nowoczesny i prosty sposób podpisywania dokumentów przed wyjazdem do Niemiec na zlecenie.

Co Opiekunka zyskuje korzystając z elektronicznej umowy?

  •  Dostęp do umowy oraz załączników na swoim urządzeniu mobilnym, laptopie czy komputerze;
  • Jasny proces logowania oraz dostęp do swoich danych;
  • Szybkość komunikacji – Sekundę po zaakceptowaniu umowy otrzymamy informację o zaakceptowanych dokumentach;
  • Mniejsze zużycie makulatury – Duże ilości drukowanych kartek mogą odejść w zapomnienie. Teraz współpracę można zawrzeć bez administracyjnych komplikacji;
  • Wiedzę o zleceniu oraz ubezpieczeniu – Numer polisy ubezpieczeniowej również można znaleźć na prywatnym Portalu Pracownika.

Jesteś gotowa do wyjazdu na zlecenie do Niemiec? Nasi pracownicy Działu Rekrutacji zadbają o dopasowanie odpowiedniego zlecenia do Twoich potrzeb oraz doświadczenia!
O formalności również nie musisz się martwić! Przed wyjazdem zadbamy o dostarczenie niezbędnej dokumentacji o podopiecznym oraz umowę, która będziesz mogła zaakceptować jednym przyciskiem na prywatnym Portalu Pracownika.

Zadzwoń do naszej siedziby we Wrocławiu i wyjedź bezpiecznie do Niemiec!
+ 48 71 738 40 59

Nasza społeczność na Facebooku posiada już ponad 4000 członków – Dołącz do niej już dziś
Facebook Secawo 

Czytaj więcej

Rozliczanie PITu online

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministerstwa Finansów zeznania roczne za rok 2019 trzeba rozliczyć do 30 kwietnia bieżącego roku. Dużym udogodnieniem jest możliwość rozliczenia PIT-u przez Internet. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko swój czas, ale również i papier. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Usługa Twój e-PIT

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy zalogować się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/, gdzie można pobrać wstępnie przygotowany dokument. Należy go zweryfikować lub samodzielnie uzupełnić dane o wszystkie przychody, dodatkowe ulgi i odliczenia. Uzupełnianie takich danych niektórym z nas może sprawiać trudność, ale wyszły temu naprzeciw aplikacje do rozliczania PITów online. Nie trzeba tego jednak robić, jeżeli wszystkie informacje w dokumencie się nam zgadzają – wypełnia je urząd skarbowy na podstawie informacji uzyskanych od pracodawcy.

Instrukcja złożenia PIT-37 i PIT-38

Po zalogowaniu się do serwisu https://www.podatki.gov.pl/ i wybraniu usługi Twój e-PIT, należy przeanalizować swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli uznamy, że formularz jest kompletny i poprawny możemy go zaakceptować lub nie dokonywać żadnych działań, a zeznanie zostanie i tak uznane za złożone 30 kwietnia. Jeżeli nie rozliczamy się indywidualnie należy zaznaczyć sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem lub jako osoba wychowująca dzieci samotnie. Możemy też skorygować kwestie ulg, dodania istotnych informacji czy wskazania organizacji pożytku publicznego do przekazania swojego 1% podatku. Co w przypadku, gdy chcemy samodzielnie wypełnić swój PIT? PIT przygotowany przez urząd należy odrzucić i wypełnić go ponownie, rozliczając się za pomocą usługi Twój e-PIT lub w inny sposób. Po wysłaniu formularza na koniec można pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Więcej dodatkowych informacji jest dostępnych na stronie.

Czytaj więcej

Program „Leki 75+”

Program „Leki 75+” to rządowy program zapewniający bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75 roku życia!

Sam program obejmuje ponad 2,5 miliony Seniorów, którzy już skorzystali z bezpłatnych leków. Lista leków z miesiąca na miesiąc rośnie, aby seniorzy na terenie Polski mogli czuć się bezpiecznie i zaopiekowani przez Państwo.

Kto może wystawić receptę?

Po pierwsze lekarz udzielający świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Taką receptę może wystawić również pielęgniarka udzielająca świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki uprawniona do wystawiania recept;

Lekarz dowolnej specjalności – Receptę dla Ciebie albo dla małżonka, osoby pozostającej we wspólnym pożytku oraz krewnych.

Środki na finansowanie projektu pochodzą z budżetu państwa. Minister Zdrowia przekazuje dotację prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pokrywa koszty poniesione przez NFZ w części gwarantującej bezpłatny dostęp do pacjenta.

Program wciąż jest rozwijany, a na rok 2020 mamy zaplanowane w budżecie 838 mld zł, po to aby Aeniorzy na terenie Polski czuli się zaopiekowani.

Poniżej dołączamy wykaz leków oraz animacje przedstawiającą Program „Leki 75+”.

 

Czytaj więcej

Płatności BLIKIEM – szybkość i wygoda

W świecie finansów i bankowości istnieje wiele metod płatności. Jedną z nich jest BLIK, który z pewnością każdemu obił się o uszy. Wystarczy zainstalować aplikację swojego banku na smartfonie żeby móc płacić BLIK-iem. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie, które pozwala na płatności bezgotówkowe i bez karty płatniczej.

Czytaj więcej

Płaca minimalna w 2020 roku w Polsce


 

Minimalne wynagrodzenie to prawnie określony poziom płacy, który musi nam zapewnić pracodawca zatrudniający nas na umowę o pracę. Poziom płacy określany jest na podstawie wymiaru czasowego pracy i kraju zatrudnienia.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.