Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Lista 5 książek, które warto przeczytać będąc opiekunką


 

Pełniąc rolę opiekunki osoby starszej, należy się cały czas dokształcać i zdobywać nową wiedzę. Oprócz szkoleń i kursów, warto czerpać wiedzę z alternatywnych i ogólnodostępnych źródeł informacji. Jednym z nich jest niewątpliwie literatura – czy to w postaci tradycyjnej książki, czy w formie np. audiobooków. Poniżej wymieniamy kilka tytułów, które przyczynią się z pewnością do rozszerzenia wiedzy, potrzebnej przy sprawowaniu opieki nad Seniorem.

Opieka nad seniorem, autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein

Książka porusza tematykę sztuki pielęgnacji i dbania o samopoczucie Podopiecznego. Książka skierowana jest również do rodzin u których pojawiła się sytuacja, gdzie osoba starsza wymaga większej opieki niż mogą jej zapewnić członkowie rodziny. Autorka opisuje co należy zrobić w takiej sytuacji, jak zacząć prowadzić dom, jak pogodzić wychowanie dzieci z opieką nad schorowanym np. rodzicem. Książka porusza ważne tematy, ale napisana jest w bardzo przystępnym stylu.

Dieta Seniora, autorstwa mgr Ewy Jarosz

Jest to poradnik, dzięki któremu dowiemy się jak dbać o odżywianie i aktywny tryb życia naszego Podopiecznego. Wiadomo, że osiągając pewien wiek, każdy z nas zaczyna się zmieniać – podobnie jak jego natura, fizjologia i tryb życia. Autorka książki zamieściła w niej informacje o chorobach, jakie mogą towarzyszyć osobie starszej, oraz o postepowaniu dietetycznym, które może okazać się zbawienne dla naszego Seniora. Podczas lektury zdobędziemy cenne i wskazówki na temat komunikacji z osobami chorującymi np. na demencję, czy nietolerancję glutenu.

Opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi, autorstwa E. Szwałkiewicz, D. Talarskiej i K. Wieczorowskiej-Tobis

Jest to rodzaj podręcznika medycznego, gdzie omówione zostały metody rozwiązywania problemów zdrowotnych i pielęgnacyjnych u Seniorów, dotkniętych przewlekłymi chorobami. Takie osoby często nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Jedna cześć książki dotyczy opisu pojęć potrzebnych w opiece, druga natomiast szczegółowo omawia zasady pielęgnacji chorego w różnych sytuacjach i niepełnosprawnościach. Książkę powinny obowiązkowo przeczytać opiekunki medyczne, ale wiedza w niej zawarta na pewno przyda się każdemu opiekunowi.

Kompendium pielęgnowania pacjentów w starszym wieku, autorstwa K. Kędziory-Kornatowskiej

Jest to kompleksowy poradnik dla Opiekunki, który znacznie zwiększy waszą wiedzę na temat codziennej pracy w opiece. Składa się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie opisano przykłady sytuacji z życia wziętych. Kiszka porusza takie tematy, jak pielęgnowanie osób starszych i chorych, rodzaje schorzeń, zachowania profilaktyczne, standardy opieki, programy edukacyjne dla pacjentów chorych np. na cukrzycę typu 2.

Opiekun osoby starszej. Podręcznik do nauki zawodu, wyd. WSiP

Książka ta skupia się nie tylko na zawodzie opiekuna osoby starszej, ale również na prawnych aspektach tego zawodu. Dowiecie z niej o podstawach prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zasadach bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Oprócz tego, poznacie oczywiście specyfikację pracy przy podopiecznym. Opisane zostały najczęściej spotykane schorzenia i metody pracy z nimi. Podręcznik jest łatwy w czytaniu, dzięki wielu ilustracjom i rysunkom.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.