Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

E-recepta – czym jest i jakie daje korzyści


 

Jak wiadomo, od początku bieżącego roku, wprowadzono modyfikację w wydawaniu recept. Teraz zamiast recept papierowych lekarze wydają e-receptę, czyli elektroniczny odpowiednik klasycznej recepty. Czemu ma służyć taka zmiana? Głównie chodzi tu o wygodę pacjenta, ponieważ każda recepta wpisana w system już w nim zostanie i nie ma możliwości jej zagubienia. Jakie są pozostałe korzyści?

Oszczędność czasu

W przypadku kiedy pacjent kontynuuje leczenie i skończy mu się zapas leków, może otrzymać e-receptę bez wychodzenia z domu i umawiania się na wizytę lekarską. Jest to duży komfort dla osób z chorobami przewlekłymi, ponieważ nie trzeba tracić czasu na wycieczki do przychodni, tylko wyjście do apteki po potrzebne lekarstwa.

Czytelność i archiwizacja

W związku z tym, że e-recepta jest dokumentem elektronicznym, jej czytelność jest znacznie lepsza niż tradycyjnej recepty. Nie ma więc już ryzyka, że farmaceuta będzie mieć problem z wydaniem leków przez niewyraźne pismo lekarza. Dodatkowo, mamy też pełny dostęp do wszystkich zrealizowanych e-recept i możemy analizować zapisane na nich dane. Jest to przydatna funkcja, kiedy nasza pamięć zawodzi, a np. podczas hospitalizacji lekarz prowadzący potrzebuje informacji na temat przyjmowanych leków.

Jak działa e-recepta?

Kiedy już poznaliśmy korzyści płynące z nowego rozwiązania Ministerstwa Zdrowia, czas wyjaśnić w jaki sposób można zrealizować e-receptę i o czym trzeba wiedzieć. Schemat działania jest następujący:

1. Podczas wizyty lekarz wystawia e-receptę, można ją dostać w trzech formach: SMS-a z 4-cyfrowym kodem, lub jako e-mail. Jeżeli nie posiadamy telefonu komórkowego ani poczty elektronicznej lekarz może też dać wydruk informacyjny.

2. Następnie udajemy się do apteki i:

– dyktujemy farmaceucie 4 cyfrowy kod z SMS-a i podajemy swój pesel
– lub okazujemy informację z otrzymanego e-maila z kodem kreskowym, który skanuje farmaceuta
– lub okazujemy wydruk informacyjny

Aby odbierać e-recepty poprzez SMS-y lub na pocztę elektroniczną, należy założyć konto na stronie: https://www.gov.pl/. Jest to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, która pozwala na otrzymywanie e-recept drogą online i posiadanie dostępu do własnych danych medycznych oraz swoich bliskich.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.