Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Poradnik kulturalny

Najbardziej zasłużeni niemieccy pisarze


 

Wśród osób reprezentujących kulturę danego kraju jednymi z najbardziej szanowanych są pisarze. Ludzie, którzy poprzez swoje dzieła niejako tworzą kulturę swojego Państwa, opisując ludzi, zjawiska, wydarzenia, których są lub byli świadkami. Dzisiaj, chcielibyśmy przedstawić Wam listę najbardziej zasłużonych pisarzy w historii literatury niemieckiej. Warto, abyście wyjeżdżając do pracy za zachodnią granicę znali ich nazwiska.

Czytaj więcej

Szeroka oferta turystyczna Niemiec


 

Niemcy to kraj słynący z wielu atrakcji turystycznych. Ludzie z całej Europy bardzo chętnie odwiedzają tereny naszych zachodnich sąsiadów. Będąc Opiekunem osób starszych, który pracuje w tych rejonach, warto znać najbardziej popularne miejsca turystyczne Niemiec, aby w wolnej chwili skorzystać z szerokiej oferty jaką oferuje ten kraj.

Czytaj więcej

Najbardziej popularne filmy niemieckie


 

Będąca na zleceniu Opiekunka lub Opiekun, mają w ciągu dnia zazwyczaj kilka godzin czasu wolnego. Spędzić te chwile można w różnoraki sposób – wychodząc na spacer, na zakupy, czytając książkę, oglądając TV, lub po prostu odpoczywając w fotelu z kawą. Dziś chcemy podpowiedzieć kilka ciekawych tytułów filmów, które są niemieckim produkcjami i cieszą się dobrą rekomendacją wśród krytyków filmowych i kinomanów. Na naszej liście znajdziecie takie gatunki jak dramat, komedię, romans, czy western. Miłego oglądania!

Czytaj więcej

Najważniejsze religie Niemiec


 

W skład szeroko rozumianej kultury i tradycji każdego Państwa, niewątpliwie wchodzą wyznania religijne, które są praktykowane w danym kraju. Religia jest jednym z najważniejszych wyróżników każdego narodu. W dzisiejszym tekście przedstawiamy główne wyznania religijne w Niemczech i pokażemy jak dużą rolę w wielu istotnych kwestiach dla Państwa niemieckiego odgrywa Kościół.

Czytaj więcej

Niemcy na co dzień


 

Niemcy to naród, który posiada unikalne cechy charakteru, po których łatwo możemy rozpoznać, że to własnie z nimi mamy do czynienia. W poniższym artykule zaprezentujemy typowe zwyczaje i zachowania naszych zachodnich sąsiadów, które są dla nich charakterystyczne.

Czytaj więcej

Kulturowe różnice w Polsce i Niemczech


 

Nie od dziś wiadomo, że każdy kraj ma inne obyczaje kulturowe związane najczęściej z tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Naruszenie przyjętych norm zachowań, powoduje zazwyczaj negatywną reakcję ze strony grupy społecznej np. rodziny, znajomych czy mieszkańców danej społeczności. Życie i przebywanie w Niemczech wiąże się nie tylko z poznawaniem obcego języka ale również odmiennej kultury. Między Polską i naszymi zachodnimi sąsiadami można zauważyć wiele różnic kulturowych, które mogą stać na przeszkodzie we wzajemnym komunikowaniu. Nie należy się jednak zrażać. Trzeba uważnie słuchać i obserwować. Uczyć się siebie nawzajem. Poniżej przedstawiamy tradycje i obyczaje, które są odmienne w naszych krajach.

Czytaj więcej

Zwyczaje obchodzenia Wielkanocy w Niemczech


 

Wielkanoc to najważniejsze święto religijne dla chrześcijan – zarówno w Polsce jak i w Niemczech.

Wyjeżdżając na zlecenie, warto znać zwyczaje, jakie obowiązują u naszych zachodnich sąsiadów w tym świątecznym czasie.

Czytaj więcej

Nieocenione korzyści czytania książek


 

Wyniki czytelnictwa wśród Polaków w ostatnich latach nie napawają dumą. Jak pokazują badania, które regularnie przeprowadza Biblioteka Narodowa, utrzymujemy się na poziomie około 20% przeczytanych książek w ciągu całego roku. Jest to bardzo słaby wynik zwłaszcza, że w większości krajów europejskich ten wskaźnik przekracza 50%. To naprawdę wielka strata, bo książki dają nam o wiele więcej niż może nam się wydawać. Postarajmy się znaleźć kilka najważniejszych powodów, dlaczego mimo wszystko warto czytać jak najwięcej książek.

Czytaj więcej

Niemcy – kraj wielu kulturowych możliwości


 

W panującej opinii często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że Niemcy to kraj gościnności, idealny dla turystów i osób tam pracujących. Wynika to m.in. z szerokiej oferty możliwości kulturowych, jakie oferują nasi zachodni sąsiedzi. Wyjeżdżając do Niemiec nie tylko dobrze zarobimy, ale też będziemy mieli okazję odwiedzić ciekawe miejsca związane z szeroką pojętą kulturą. Nie brakuje kin i teatrów, oferujących ciekawe spektakle, które na długo pozostają w pamięci widzów. Z kolei organizowane przez polską Polonię wydarzenia i imprezy są świetną okazją do nawiązywania kontaktów między sobą.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.