Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Poradnik kulturalny

WhatsApp – idealny komunikator do podróży po Niemczech!

W dzisiejszych czasach szybkość i sprawny przepływ informacji jest bardzo ważny. Na szczęście, na rynku telekomunikacyjnym, mamy bardzo wiele technicznych udogodnień, które pomagają nam w życiu codziennym.

Pracując jako Opiekunka osób starszych na terenie Niemiec i wyjeżdżając ze swojego kraju, pozostawia się na miejscu rodzinę oraz dotychczasowe życie. By nie stracić stałego kontaktu z najbliższymi oraz znajomymi, niezawodna do tego będzie darmowa aplikacja pod nazwą WhatsApp. Gwarantuje ona szybką, łatwą i bezpieczną komunikację za pomocą wiadomości tekstowych i połączeń głosowych.

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych, służących do komunikacji, na terenie Niemiec. Sami Niemcy częściej korzystają z tego właśnie komunikatora, niż z usług Facebooka i jego Messengera. Niestety dla amerykańskiego giganta, aplikacja WhatsApp weszła nieco wcześniej niż Messenger do Niemiec.

Od 2009 roku aplikacja WhatsApp zyskuje coraz nowsze udogodnienia oraz aktualizacje, które usprawniają użytkownikom pracę oraz komunikowanie się. Ostatnio pojawiła się wersja do zainstalowania na komputerze! Bardzo często Opiekunki korzystają z WhatsApp’a wyjeżdżając do Niemiec, ponieważ posiada on funkcje rozmawiania Live, czyli możemy na żywo rozmawiać z każdym człowiekiem na świecie!

Ponad 60% użytkowników telefonów mobilnych na terenie Niemiec korzysta z WhatsApp’a. To jeden z istotniejszych argumentów przemawiający za tym, aby kontaktować się w kraju naszych sąsiadów właśnie za pomocą tej aplikacji. Co wyróżnia WhatsApp’a na terenie konkurencyjnych komunikatorów? Pełne szyfrowanie! Dzięki niemu nasze wiadomości są zabezpieczone tak, że oprócz nas i o naszych odbiorców, nikt inny ich nie przeczyta i nie odsłucha – nawet sam WhatsApp!

WhatsApp – jeden z elementów przygotowywania się do wyjazdu do Niemiec!

Dodatkowe funkcje:

 • Wysyłanie dokumentów, zdjęć, filmów
 • Rozmawianie w grupach przy użyciu przedniej kamerki telefonu / monitora
 • Nagrywanie wiadomości głosowych
 • Edytowanie zdjęć
 • Budowanie bazy znajomych
 • Prowadzenie własnego profilu ze zdjęciem oraz opisem.

Ważna informacja!

Gdy korzystasz z WhatsApp przez WiFi na zleceniu, nie tracisz transferu danych GSM ze swojej sieci. Pamiętaj o tym, ponieważ transfer danych włącza się często automatycznie po przejściu na ROAMING. Takie podejście pomoże Ci zaoszczędzić wiele pieniędzy!

Czytaj więcej

Korzyści korzystania z Internetu

Lata 60 XX wieku okazały się być przełomowymi jeśli chodzi o rozwój technologiczny na świecie. Powstanie sieci, jaką jest Internet było postępem cywilizacji i odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa, które zaczęło być bardziej pro konsumenckie i wymagające.

Rozwój Internetu od jego zalążka po dzisiejsze możliwości, przerósł oczekiwania większości inżynierów pracujących przy pierwszych sieciach. W latach 80 rejestrowano pierwsze domeny i transakcje finansowe, co było skomplikowanymi procesami. Dzisiaj założenie strony www zajmuje kilka minut, a płatności mobilne są jedną z oczywistych i najczęściej używanych możliwości internetowych.

Najczęściej wykorzystywane usługi internetowe, to:

 • Poczta elektroniczna
 • Hosting stron www
 • Telewizja i radio internetowa
 • Sklepy i aukcje internetowe
 • Gry online
 • Telekonferencje
 • Serwisy informacyjne i prasowe

Największe korzyści jakich doświadczają użytkownicy Internetu to zdecydowanie:

 • Łatwy dostęp do wszelkich informacji
 • Możliwość płatności mobilnych bez wychodzenia z domu
 • Kontakt z rodziną, znajomymi – każdym kto mieszka nawet na innym kontynencie
 • Robienie zakupów online bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach
 • Załatwianie spraw urzędowych bez zbędnego tracenia czasu w urzędzie
 • Możliwość szybkiego przekazania ważnych informacji zainteresowanym osobom
 • Znalezienie pracy w serwisach internetowych
 • Rozrywka, czyli: serwisy filmowe, serialowe, gry dostępne on-line

 

 

 

Czytaj więcej

Dlaczego będąc Opiekunem warto mieć konto na Facebooku?


 

Zarówno Opiekunowie Seniorów jak i osoby, które są chętne do tej pracy, powinny być aktywne w sieci i na bieżąco śledzić oferty pracy. Chcąc znaleźć pracę szybko i mieć pewność, że agencja, do której aplikujemy jest wiarygodna i wypłacalna, warto założyć konto na portalu społecznościowym Facebook. Jest to doskonałe miejsce do tego, by znaleźć pracę i sprawdzić opinie o firmach opiekuńczych.

Czytaj więcej

Muzyczna relaksacja


 

W obecnych czasach tempo życia jest tak ogromne, że ludzie zwyczajnie zapominają o zadbaniu o ‘ własne ja’  – swoim komforcie psychicznym, fizycznym i chwili relaksu.

Czytaj więcej

Walentynki – historia święta


 

Walentynki na kontynencie europejskim narodziły się setki lat temu. Jeszcze starożytno-pogańskie ludy obchodziły dni płodności 14 i 15 lutego – co prawda opierały się to na wielkiej uczcie w gronie najbliższych oraz rodów ze sobą współpracujących. Mężczyźni losowali wtedy kobiece imię z urny, następnie dana niewiasta stawała się partnerką podczas obchodów, a czasem na całe życie…

Czytaj więcej

Programy rozrywkowe w niemieckiej telewizji


 

W niemieckiej telewizji, podobnie jak w polskiej, możemy liczyć na szeroką gamę programów. Przy podstawowej lub komunikatywnej znajomości języka niemieckiego warto oglądać takie audycje, które będą dla nas proste w zrozumieniu. Do tego typu programów można zaliczyć programy rozrywkowe, czyli powszechnie lubiane teleturnieje, konkursy talent-show, konkursy muzyczne i taneczne. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej znanych propozycji.

Czytaj więcej

Lista 5 książek, które warto przeczytać będąc opiekunką


 

Pełniąc rolę opiekunki osoby starszej, należy się cały czas dokształcać i zdobywać nową wiedzę. Oprócz szkoleń i kursów, warto czerpać wiedzę z alternatywnych i ogólnodostępnych źródeł informacji. Jednym z nich jest niewątpliwie literatura – czy to w postaci tradycyjnej książki, czy w formie np. audiobooków. Poniżej wymieniamy kilka tytułów, które przyczynią się z pewnością do rozszerzenia wiedzy, potrzebnej przy sprawowaniu opieki nad Seniorem.

Czytaj więcej

Muzea wrocławskie, które warto odwiedzić!


 

Nie tylko w 2016 roku Wrocław był stolicą kultury – Od zawsze miasto Wrocław na mapie Europy odznaczało się unikatowymi miejscami spotkań z kulturą i sztuką. Wiele muzeów, magicznych budynków, historii i punktów widokowych zachęca miliony turystów każdego roku do odwiedzania miasta spotkań jakim jest miasto Wrocław.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.