Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Finanse Opiekuna – zdobądź praktyczne porady finansowe!

PLATFORMA SZKOLENIOWA SECAWO

Nauka z Secawo od teraz przez Internet. Opiekunki i Opiekunowie mogą odbywać kursy językowe oraz specjalistyczne szkolenia bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z elektronicznej platformy szkoleniowej, którą wdrożyliśmy w życie. Skorzystaj z niej i zdobądź certyfikat wraz z pewnym zleceniem w Niemczech.

Niemiecki dla opiekunek z Secawo przez Internet

Kursy językowe realizowane przez nas Zespół kierowane są do dwóch grup. Opiekunki, które pragną rozpocząć pracę w opiece lub podszkolić się, aby otrzymać lepiej płatne zlecenie mogą odbyć kurs „Niemiecki od podstaw”. Dzięki niemu każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz możliwość skorzystania z naszych ofert zleceń. Osoby, które posiadają już komunikatywną znajomość języka również mogą liczyć na profesjonalne wsparcie. Dla nich przygotowaliśmy kurs „Niemiecki poziom zaawansowany”. Weź udział i zarabiaj więcej już dziś!

Specjalistyczne szkolenia dla opiekunek przez Internet

Wiemy, że każdy podopieczny jest inny i posiada inne wymagania, dlatego postawiliśmy przygotować szkolenia, które nie tylko usprawnią pracę na zleceniu, ale również przygotują Ciebie do nowych wyzwań. Weź udział w szkoleniu i otrzymaj dodatkowe bonusy!

Poszukujesz firmy, która nie zapomni o Tobie również w trudniejszych chwilach? Rozpocznij współpracę z naszą agencją już dziś! Specjalnie dla Ciebie tworzymy specjalistyczne szkolenia oraz zapewniamy certyfikat w języku niemieckim. Postaw na stabilność i satysfakcję!

ZGŁOŚ SIĘ NA NAJNOWSZE SZKOLENIE W SECAWO

Czytaj więcej

Wakacyjna premia 2020

Szukasz dobrej pracy jako opiekunka w Niemczech? W okresie wakacyjnym w Secawo możesz czuć się bezpiecznie! Zadbamy o twoją stabilność finansową, a to wszystko dzięki sprawdzonym zleceniom na terenie całych Niemiec.

 

Osiągnij zarobki 1600 € na rękę i wakacyjną premię! Tegoroczna premia to nawet 370€ na rękę!

Zdecyduj na jak długo chcesz wyjechać, a My zapewnimy Ci premię uzależnioną od czasu na zleceniu – doceniamy każdy aspekt.

 

Sprawdź najnowsze oferty pracy w zakładce -> PRACA.

 

Jak mogę się zgłosić?

Jeśli jesteś już pracownikiem Secawo wystarczy, że zgłosisz chęć wyjazdu swojemu Koordynatorowi. Osoby, które dopiero rozważają wyjazd z nami, zachęcamy do kontaktu – zgłosić się można na klika wygodnych sposobów:

– telefonicznie – dzwoniąc do Działu Rekrutacji: + 48 71 738 40 59

– stacjonarnie – odwiedzając naszą główną siedzibę we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 15/19

wysyłając wiadomość na naszym profilu na Facebooku

wypełniając formularz kontaktowy na stronie www.secawo.pl

 

Dlaczego warto zgłosić się już teraz?

Okres wakacyjny jest dobrym czasem dla uzyskania dodatkowego zarobku. Wszyscy wiemy, że nie wszystkie wyjazdu do Niemiec, przez panującą pandemię, mogły się odbywać. W Secawo posiadamy zlecenia na czerwiec, lipiec i sierpień. Zadzwoń do naszego Działu Rekrutacji, a nasz konsultant pomoże Ci wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę, dopasowaną do Twojego doświadczenia oraz Twoich potrzeb!

 

Masz miesięczny urlop i chcesz wykorzystać go na podreperowanie budżetu? Najlepiej zrobić to właśnie w okresie letnim!

Zapoznaj się z Regulaminem Kampanii Wakacyjnej 

Czytaj więcej

Elektroniczna Umowa w Secawo | Opieka w Niemczech!

Jak usprawnić proces zawierania współpracy przed wyjazdem do Niemiec? Nasz Zespół od początku działalności próbował znaleźć odpowiedź na to pytanie. Wiedzieliśmy, że odpowiednie rozwiązanie powinno być dostępne z każdego miejsca kraju oraz mieć jasny proces dla każdej ze stron.

Po uproszczeniu procesu rekrutacji oraz usprawnieniu organizacji podróży postawiliśmy na ekologię. W Secawo każda Opiekunka Osób Starszych ma możliwość zawarcia współpracy bez czasochłonnego wypełniania dokumentów – Teraz wystarczy jeden przycisk!

Elektroniczna umowa na Portalu Pracownika, to nowoczesny i prosty sposób podpisywania dokumentów przed wyjazdem do Niemiec na zlecenie.

Co Opiekunka zyskuje korzystając z elektronicznej umowy?

  •  Dostęp do umowy oraz załączników na swoim urządzeniu mobilnym, laptopie czy komputerze;
  • Jasny proces logowania oraz dostęp do swoich danych;
  • Szybkość komunikacji – Sekundę po zaakceptowaniu umowy otrzymamy informację o zaakceptowanych dokumentach;
  • Mniejsze zużycie makulatury – Duże ilości drukowanych kartek mogą odejść w zapomnienie. Teraz współpracę można zawrzeć bez administracyjnych komplikacji;
  • Wiedzę o zleceniu oraz ubezpieczeniu – Numer polisy ubezpieczeniowej również można znaleźć na prywatnym Portalu Pracownika.

Jesteś gotowa do wyjazdu na zlecenie do Niemiec? Nasi pracownicy Działu Rekrutacji zadbają o dopasowanie odpowiedniego zlecenia do Twoich potrzeb oraz doświadczenia!
O formalności również nie musisz się martwić! Przed wyjazdem zadbamy o dostarczenie niezbędnej dokumentacji o podopiecznym oraz umowę, która będziesz mogła zaakceptować jednym przyciskiem na prywatnym Portalu Pracownika.

Zadzwoń do naszej siedziby we Wrocławiu i wyjedź bezpiecznie do Niemiec!
+ 48 71 738 40 59

Nasza społeczność na Facebooku posiada już ponad 4000 członków – Dołącz do niej już dziś
Facebook Secawo 

Czytaj więcej

Rozliczanie PITu online

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministerstwa Finansów zeznania roczne za rok 2019 trzeba rozliczyć do 30 kwietnia bieżącego roku. Dużym udogodnieniem jest możliwość rozliczenia PIT-u przez Internet. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko swój czas, ale również i papier. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Usługa Twój e-PIT

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy zalogować się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/, gdzie można pobrać wstępnie przygotowany dokument. Należy go zweryfikować lub samodzielnie uzupełnić dane o wszystkie przychody, dodatkowe ulgi i odliczenia. Uzupełnianie takich danych niektórym z nas może sprawiać trudność, ale wyszły temu naprzeciw aplikacje do rozliczania PITów online. Nie trzeba tego jednak robić, jeżeli wszystkie informacje w dokumencie się nam zgadzają – wypełnia je urząd skarbowy na podstawie informacji uzyskanych od pracodawcy.

Instrukcja złożenia PIT-37 i PIT-38

Po zalogowaniu się do serwisu https://www.podatki.gov.pl/ i wybraniu usługi Twój e-PIT, należy przeanalizować swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli uznamy, że formularz jest kompletny i poprawny możemy go zaakceptować lub nie dokonywać żadnych działań, a zeznanie zostanie i tak uznane za złożone 30 kwietnia. Jeżeli nie rozliczamy się indywidualnie należy zaznaczyć sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem lub jako osoba wychowująca dzieci samotnie. Możemy też skorygować kwestie ulg, dodania istotnych informacji czy wskazania organizacji pożytku publicznego do przekazania swojego 1% podatku. Co w przypadku, gdy chcemy samodzielnie wypełnić swój PIT? PIT przygotowany przez urząd należy odrzucić i wypełnić go ponownie, rozliczając się za pomocą usługi Twój e-PIT lub w inny sposób. Po wysłaniu formularza na koniec można pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Więcej dodatkowych informacji jest dostępnych na stronie.

Czytaj więcej

Program „Leki 75+”

Program „Leki 75+” to rządowy program zapewniający bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75 roku życia!

Sam program obejmuje ponad 2,5 miliony Seniorów, którzy już skorzystali z bezpłatnych leków. Lista leków z miesiąca na miesiąc rośnie, aby seniorzy na terenie Polski mogli czuć się bezpiecznie i zaopiekowani przez Państwo.

Kto może wystawić receptę?

Po pierwsze lekarz udzielający świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Taką receptę może wystawić również pielęgniarka udzielająca świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki uprawniona do wystawiania recept;

Lekarz dowolnej specjalności – Receptę dla Ciebie albo dla małżonka, osoby pozostającej we wspólnym pożytku oraz krewnych.

Środki na finansowanie projektu pochodzą z budżetu państwa. Minister Zdrowia przekazuje dotację prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pokrywa koszty poniesione przez NFZ w części gwarantującej bezpłatny dostęp do pacjenta.

Program wciąż jest rozwijany, a na rok 2020 mamy zaplanowane w budżecie 838 mld zł, po to aby Aeniorzy na terenie Polski czuli się zaopiekowani.

Poniżej dołączamy wykaz leków oraz animacje przedstawiającą Program „Leki 75+”.

 

Czytaj więcej

Płatności BLIKIEM – szybkość i wygoda

W świecie finansów i bankowości istnieje wiele metod płatności. Jedną z nich jest BLIK, który z pewnością każdemu obił się o uszy. Wystarczy zainstalować aplikację swojego banku na smartfonie żeby móc płacić BLIK-iem. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie, które pozwala na płatności bezgotówkowe i bez karty płatniczej.

Czytaj więcej

Płaca minimalna w 2020 roku w Polsce


 

Minimalne wynagrodzenie to prawnie określony poziom płacy, który musi nam zapewnić pracodawca zatrudniający nas na umowę o pracę. Poziom płacy określany jest na podstawie wymiaru czasowego pracy i kraju zatrudnienia.

Czytaj więcej

W jaki sposób rozliczać podatek od spadku?


 

Spadek może przytrafić się każdemu z nas i stanowi on dodatkowy dochód. Jak powszechnie wiadomo, z każdego przychodu musimy rozliczyć się z państwem. A jak to wygląda w przypadku otrzymania spuścizny po bliskiej osobie? Omawiamy to w poniższym artykule.

Czytaj więcej

PIT za 2019 rok – Odpowiedzi na najważniejsze pytania


 

Rozliczanie podatku za 2019 rok to temat, który jest obecnie jednym z głównych tematów dla większości z nas. W dzisiejszym tekście postanowiliśmy nieco Wam pomóc w tej kwestii i zebraliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z tym tematem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej

Wpłatomat – czym jest i jak z niego korzystać?


 

Od kilu lat na Polskim i zagranicznych rynkach możemy korzystać z wpłatomatów, czyli bankomatów z funkcją wpłat banknotów na konto. Urządzenie to przyjmuje gotówkę i wpłaca je automatycznie na konto bankowe Klienta. Niektóre banki mają podpisane umowy z innymi, dzięki czemu posiadając koto w banku X, możemy skorzystać z wpłatomatu banku Y bez pobierania prowizji. Jednak w Polsce większość wpłatomatów przypisana jest nadal do konkretnego banku. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie, jakie zasady ma nasz bank, w którym mamy konto. Prowizje pobierane są zgodnie z regulaminami danego banku lub właściciela wpłatomatu. Mogą być podawane jako stała kwota, ale najczęściej jest to jakiś procent od wpłaty. To, jakie zasady ma nasz bank można sprawdzić w Internecie (regulamin), albo dzwoniąc na infolinię, która zazwyczaj działa dłużej od godzin pracy placówek. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu, możemy zapytać również w placówce naszego banku. 

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.