Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Finanse Opiekuna

Rozliczanie PITu online

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministerstwa Finansów zeznania roczne za rok 2019 trzeba rozliczyć do 30 kwietnia bieżącego roku. Dużym udogodnieniem jest możliwość rozliczenia PIT-u przez Internet. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko swój czas, ale również i papier. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Usługa Twój e-PIT

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy zalogować się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/, gdzie można pobrać wstępnie przygotowany dokument. Należy go zweryfikować lub samodzielnie uzupełnić dane o wszystkie przychody, dodatkowe ulgi i odliczenia. Uzupełnianie takich danych niektórym z nas może sprawiać trudność, ale wyszły temu naprzeciw aplikacje do rozliczania PITów online. Nie trzeba tego jednak robić, jeżeli wszystkie informacje w dokumencie się nam zgadzają – wypełnia je urząd skarbowy na podstawie informacji uzyskanych od pracodawcy.

Instrukcja złożenia PIT-37 i PIT-38

Po zalogowaniu się do serwisu https://www.podatki.gov.pl/ i wybraniu usługi Twój e-PIT, należy przeanalizować swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli uznamy, że formularz jest kompletny i poprawny możemy go zaakceptować lub nie dokonywać żadnych działań, a zeznanie zostanie i tak uznane za złożone 30 kwietnia. Jeżeli nie rozliczamy się indywidualnie należy zaznaczyć sposób rozliczenia na wspólne z małżonkiem lub jako osoba wychowująca dzieci samotnie. Możemy też skorygować kwestie ulg, dodania istotnych informacji czy wskazania organizacji pożytku publicznego do przekazania swojego 1% podatku. Co w przypadku, gdy chcemy samodzielnie wypełnić swój PIT? PIT przygotowany przez urząd należy odrzucić i wypełnić go ponownie, rozliczając się za pomocą usługi Twój e-PIT lub w inny sposób. Po wysłaniu formularza na koniec można pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Więcej dodatkowych informacji jest dostępnych na stronie.

Czytaj więcej

Program „Leki 75+”

Program „Leki 75+” to rządowy program zapewniający bezpłatny dostęp do leków dla osób powyżej 75 roku życia!

Sam program obejmuje ponad 2,5 miliony Seniorów, którzy już skorzystali z bezpłatnych leków. Lista leków z miesiąca na miesiąc rośnie, aby seniorzy na terenie Polski mogli czuć się bezpiecznie i zaopiekowani przez Państwo.

Kto może wystawić receptę?

Po pierwsze lekarz udzielający świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Taką receptę może wystawić również pielęgniarka udzielająca świadczeń opieki zdrowotnej w ramach umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki uprawniona do wystawiania recept;

Lekarz dowolnej specjalności – Receptę dla Ciebie albo dla małżonka, osoby pozostającej we wspólnym pożytku oraz krewnych.

Środki na finansowanie projektu pochodzą z budżetu państwa. Minister Zdrowia przekazuje dotację prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pokrywa koszty poniesione przez NFZ w części gwarantującej bezpłatny dostęp do pacjenta.

Program wciąż jest rozwijany, a na rok 2020 mamy zaplanowane w budżecie 838 mld zł, po to aby Aeniorzy na terenie Polski czuli się zaopiekowani.

Poniżej dołączamy wykaz leków oraz animacje przedstawiającą Program „Leki 75+”.

 

Czytaj więcej

Płatności BLIKIEM – szybkość i wygoda

W świecie finansów i bankowości istnieje wiele metod płatności. Jedną z nich jest BLIK, który z pewnością każdemu obił się o uszy. Wystarczy zainstalować aplikację swojego banku na smartfonie żeby móc płacić BLIK-iem. Jest to łatwe i szybkie rozwiązanie, które pozwala na płatności bezgotówkowe i bez karty płatniczej.

Czytaj więcej

Płaca minimalna w 2020 roku w Polsce


 

Minimalne wynagrodzenie to prawnie określony poziom płacy, który musi nam zapewnić pracodawca zatrudniający nas na umowę o pracę. Poziom płacy określany jest na podstawie wymiaru czasowego pracy i kraju zatrudnienia.

Czytaj więcej

W jaki sposób rozliczać podatek od spadku?


 

Spadek może przytrafić się każdemu z nas i stanowi on dodatkowy dochód. Jak powszechnie wiadomo, z każdego przychodu musimy rozliczyć się z państwem. A jak to wygląda w przypadku otrzymania spuścizny po bliskiej osobie? Omawiamy to w poniższym artykule.

Czytaj więcej

PIT za 2019 rok – Odpowiedzi na najważniejsze pytania


 

Rozliczanie podatku za 2019 rok to temat, który jest obecnie jednym z głównych tematów dla większości z nas. W dzisiejszym tekście postanowiliśmy nieco Wam pomóc w tej kwestii i zebraliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi związanych z tym tematem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czytaj więcej

Wpłatomat – czym jest i jak z niego korzystać?


 

Od kilu lat na Polskim i zagranicznych rynkach możemy korzystać z wpłatomatów, czyli bankomatów z funkcją wpłat banknotów na konto. Urządzenie to przyjmuje gotówkę i wpłaca je automatycznie na konto bankowe Klienta. Niektóre banki mają podpisane umowy z innymi, dzięki czemu posiadając koto w banku X, możemy skorzystać z wpłatomatu banku Y bez pobierania prowizji. Jednak w Polsce większość wpłatomatów przypisana jest nadal do konkretnego banku. Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie, jakie zasady ma nasz bank, w którym mamy konto. Prowizje pobierane są zgodnie z regulaminami danego banku lub właściciela wpłatomatu. Mogą być podawane jako stała kwota, ale najczęściej jest to jakiś procent od wpłaty. To, jakie zasady ma nasz bank można sprawdzić w Internecie (regulamin), albo dzwoniąc na infolinię, która zazwyczaj działa dłużej od godzin pracy placówek. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu, możemy zapytać również w placówce naszego banku. 

Czytaj więcej

13. emerytura – kto może ją dostać?


 

Trzynasta emerytura to rodzaj finansowej zapomogi w ramach rządowego programu „Emerytura+”. Świadczenie to jest skierowane do najuboższych emerytów i rencistów, które ma być im przyznawane raz do roku. Pierwszy raz 13. emerytura została wypłacona w zeszłym roku.

Kto może dostać 13. emeryturę?

Na wyższą emeryturę w kwietniu tego roku, z dodatkiem 1200 zł brutto, mogą liczyć osoby, które pobierają rodzicielskie świadczenie uzupełniające, emeryci i renciści socjalni. Uchwalona w grudniu ustawa dot. trzynastej emerytury i waloryzacji emerytur i rent, reguluje coroczne wypłaty tego świadczenia tak, aby skorzystały z niego osoby najbardziej potrzebujące.

Zalety zapomogi dla Seniorów

Dla osób starszych liczy się każdy grosz, więc rząd wyszedł naprzeciw ich potrzebom i stworzył 13. emeryturę. Dodatkowe pieniądze mają na celu podreperowanie domowego budżetu u osób, które zakończyły pracę zawodową i pobierają niskie świadczenia socjalne. O zapomogę nie trzeba ubiegać się za pomocą wniosku w ZUSie. Każdy, kto jest uprawniony (emeryci, renciści socjalni) do otrzymywania takiego świadczenia dostaje je automatycznie.


 

Czytaj więcej

Wyznaczanie celów finansowych jako dobry sposób na oszczędzanie


 

Wraz z początkiem nowego roku myślimy o tym, co chcielibyśmy zrealizować w ciągu najbliższych
miesięcy i planujemy pewne cele. Jeden z tych celów z pewnością powinien odnosić się do naszych
finansów.  Nie każdy jest świadomy swoich wydatków, ale są też osoby, które skrupulatnie kontrolują
rachunki i ilość wydawanych pieniędzy. Jeżeli chcemy oszczędzać warto więc pomyśleć nad tym, żeby
regularnie monitorować stan swoich kont i wydzielać sobie budżet na określone wydatki.

Czytaj więcej

Sporządzanie testamentu – przydatne informacje


 

Testament stanowi spisany na papierze lub odnotowany w formie ustnej – akt ostatniej woli zmarłej osoby. Dzięki spisaniu i zatwierdzeniu testamentu, mamy możliwość odpowiednio rozdysponować swoim majątkiem w przypadku śmierci. Jeśli nie sporządzimy odpowiedniego zapisku, wtedy po naszej śmierci dziedziczenie będzie odbywało się według ustawy, regulowanej w Polsce przez kodeks cywilny art. 931-940.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.