Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Finanse Opiekuna

Problem długów – Jak sobie z nim radzić?


 

Pieniądze są potrzebne każdemu, czasem potrzebujemy ich więcej, ale niestety nie mamy tyle na koncie. Wtedy najczęściej bierze się pożyczkę lub kredyt. I tu zaczyna się cała zabawa. Okazuje się, że takie zasilenie może na nas ciążyć przez wiele lat. Czy na pewno potrzebujemy takiego balastu? Tak naprawdę trzeba sobie zadać to pytanie przed dokonywaniem zakupów, na które nas nie stać. Nie rzadko okazuje się, że istnieje rozwiązanie, które pozwala na uchronienie się od zaciągania jakiejś pomocy finansowej.

Czytaj więcej

Wysokość mandatów w Niemczech


 

Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego, o czym pisaliśmy już kiedyś nieco więcej. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Otrzymanie mandatu za jazdę niezgodną z przepisami ruchu drogowego wiąże się z karą pieniężną, utratą punktów karnych, a w najbardziej radykalnych przypadkach z zabraniem prawa jazdy. Poniżej przedstawiamy tabelę, w której znajdziecie obowiązujące ceny mandatów na terenie Niemiec.

Czytaj więcej

Jak zorganizować tani wyjazd na wakacje?


 

Jak doskonale wiemy, nie samą pracą żyje człowiek. Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków. Dlatego w okresie wakacyjnym duża część Opiekunów wyjeżdża na wakacje. Na rynku istnieje wiele biur podróży, które przyciągają swoją ofertą potencjalnych klientów. Jednak ceny takich wyjazdów nie zawsze są dla wszystkich korzystne. W poniższym artykule podpowiadamy Wam, jak zorganizować wakacje, aby było przyjemnie, profesjonalnie i co najważniejsze stosunkowo tanio.

Czytaj więcej

Poruszanie się samochodem w Niemczech


 

Jeżdżąc po niemieckich drogach obowiązuje nas niemiecki kodeks drogowy (die Verkehrsordnung), w którym zawarte są przepisy ruchu drogowego. Jego nieprzestrzeganie przynosi nieprzyjemne konsekwencje, czyli otrzymanie mandatów, punktów karnych, a także czasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niemieccy policjanci są bardzo skrupulatni i sukcesywnie egzekwują każde wykroczenie, więc trzeba mieć się na baczności i z rozwagą korzystać z niemalże perfekcyjnych dróg naszych sąsiadów.

Czytaj więcej

Zwrot podatku w Niemczech


 

Po powrocie z niemieckiej szteli, możemy starać się o zwrot podatku za przepracowany czas. Warunkiem jest oczywiście legalne zatrudnienie. Ponad to podatek od wynagrodzenia, czyli po niemiecku – Lohnsteuer, musi być wyższy niż początkowo zakładał urząd skarbowy. Takie podatki rozliczać możemy do 4 lat wstecz, co jest bardzo wygodnym przywilejem. Przykładowo: w 2020 roku rozliczyć będziemy się mogli w Niemczech nawet z 2016 roku. Rozliczenia z podatku u naszych niemieckich sąsiadów podzielić możemy na dwa typy: ograniczone i nieograniczone.

Czytaj więcej

Karta Revolut – Najlepsza forma płatności za granicą


 

Czy słyszeliście kiedyś o karcie Revolut? – jest to świetna alternatywa dla osób wyjeżdżających za granicę do pracy. Karta pozwala na dokonywanie płatności za granicą, jak również na bezpłatne wypłacanie pieniędzy z bankomatów na całym świecie nawet do 200 euro miesięcznie. Dzięki dobremu przelicznikowi, usługa jest obecnie najlepszą i najbardziej opłacalną formą płatności dla osób przebywających poza granicami kraju.

Czytaj więcej

Jakie dokumenty należy posiadać, aby nasz staż pracy w Niemczech został uznany także w Polsce?


 

Wiele osób, które przez lata pracowały w Niemczech i nagle decydują się na powrót do kraju chciałoby, aby ich staż pracy za zachodnią granicą został uznany również w Polsce. Takie osoby często nie wiedzą, jakie dokumenty będą potrzebne, by móc spełnić wszelkie formalności. W związku z tym, poniżej podpowiadamy, o których dokumentach powinniście pamiętać.

Czytaj więcej

Profesjonalna pomoc prawna – Wszystko co powinieneś wiedzieć


 

Wiele osób, które potrzebują zasięgnąć porady prawnej ma pewnego rodzaju wewnętrzny opór, który powoduje, że boją się skorzystać z usług profesjonalisty, albo uważają, że tego rodzaju forma pomocy jest dla nich zbyt droga. Zdarzają się również sytuacje, kiedy to ludzie mimo wszystko zdecydują się zwrócić o poradę prawną do kancelarii. Niestety często jest już za późno by móc coś zdziałać w danej sprawie. W dzisiejszym artykule zastanawiamy się nad tą ważną kwestią i staramy się rozwiać wątpliwości.

Czytaj więcej

Zagrożenia płynące z pracy w opiece na czarno


 

Duża część osób, które są zainteresowane pracą jako Opiekunowie osób starszych w Niemczech decyduje się na wyjazd do pracy na czarno. Niestety skutki takich decyzji często są bardzo krzywdzące – praca jest niezgodna z opisem, który był przedstawiony przed wyjazdem, warunki mieszkaniowe daleko odbiegają od podstawowych standardów, a do tego dochodzi brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony koordynatora zlecenia, który w wielu sytuacjach mógłby pomóc. Najczęściej jest już za późno na zmianę decyzji, a żeby otrzymać wynagrodzenie trzeba dokończyć swoją kilkumiesięczną pracę. Poniżej przedstawiamy największe zagrożenia z jakimi mogą się spotkać takie osoby.

Czytaj więcej

Dokumenty potrzebne na zleceniu w Niemczech


 

Prowadząc rozmowy z kandydatami, którzy są zainteresowani wyjazdem do pracy w Niemczech, często spotykamy się z pytaniem dotyczącym dokumentów jakie powinni ze sobą zabrać. Jest to jedna z najważniejszych kwestii, o którą należy zadbać decydując się na wyjazd do pracy za granicą. W dzisiejszym tekście podpowiadamy Wam, jakie dokumenty powinien mieć przy sobie każdy Opiekun osób starszych, wyjeżdżający do pracy w Niemczech.

Czytaj więcej

Problemy finansowe? Praca w opiece jednym z rozwiązań


 

Rozmawiając każdego dnia z osobami poszukującymi pracy, spotykamy się z ludźmi, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami finansowymi. Jest to powszechny problem, który dotyka osób w każdym wieku, ale jak pokazują statystyki, szczególnie narażeni są na to ludzie po 50-tym roku życia.

Czytaj więcej

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.