Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Rodzaje lokat bankowych


 

Rodzajów lokat na Polskim i Niemieckim rynku jest bardzo dużo. Z pewnością każda lokata pozwala Klientowi banku, na bezpieczne zaoszczędzenie i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Odsetki, jakie może zapłacić nam bank za ulokowanie w nim środków są różne – wahają się zazwyczaj od 0,5 % do nawet 10 -15 %. Należy jednak pamiętać, ze od takiego dochodu, pobierany jest niestety podatek od zysków kapitałowych. Zatem lokowanie środków na koncie oszczędnościowym jest opłacalne, ale warto wiedzieć, gdzie najlepiej to zrobić i na jaki czas oraz oprocentowanie.

Legalne i oferowane przez banki lokaty, to:

  • Terminowe– najczęściej wybierane
  • Stacjonarne, mobilne i e-lokaty zawierane przez Internet
  • Bankowe dla posiadaczy konta i osób nie mających rachunku w danym banku
  • Odnawialne i nieodnawialne
  • Rentierskie
  • Strukturyzowane
  • Walutowe
  • Progresywne
  • Overnight – nocne / jednodniowe

Lokaty zawierać można z bankami na trzy sposoby: stacjonarnie w placówce, mobilnie np. telefonicznie lub internetowo. Ta ostatnia forma jest najczęściej wybieraną. Aby założyć lokatę w danym przedsiębiorstwie, nie trzeba być wcześniej jego Klientem.

Standardowo wybierają lokatą jest terminowa, czyli polegająca na zainwestowaniu środków w banku na określony z góry czas. Po zakończeniu umowy – bank wypłaca ulokowaną wcześniej kwotę wraz z naliczonymi odsetkami. Takie lokaty są najczęściej najniżej oprocentowane.

Lokata jednodniowa jest właściwie obecnie w ogóle nie stosowana. Kiedyś używano jej do uniknięcia tzw. podatku Belki.

Lokata rentierska polega na długoterminowym oddaniu do depozytu swoich środków – minimum na rok czasu. Najczęściej korzystają z niej osoby mające duże zasoby finansowe.

Lokata strukturyzowana polega na lokowaniu pieniędzy na dwóch kontach: bezpiecznym i ryzykownym. Bezpieczna część to obligacja skarbowe, a ryzykowna to np. giełda. Osoby korzystające z tego rodzaju lokat to najczęściej również osoby zamożne, które inwestują długoterminowo.

Lokata walutowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na zmianie waluty na obcą. W tym przypadku trudno jest oszacować spodziewany zysk.

Overnigt to lokata nocna dla przedsiębiorców, która zakładana jest na jedną noc. Odsetki tutaj są najmniejsze.

Lokaty odnawialne polegają na ponownym uruchomieniu ich po zakończonym okresie. Niekoniecznie zasady drugiego okresu trwania lokaty, muszą być takie same jak przy pierwotnych ustaleniach.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.