Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Nieocenione korzyści czytania książek


 

Wyniki czytelnictwa wśród Polaków w ostatnich latach nie napawają dumą. Jak pokazują badania, które regularnie przeprowadza Biblioteka Narodowa, utrzymujemy się na poziomie około 20% przeczytanych książek w ciągu całego roku. Jest to bardzo słaby wynik zwłaszcza, że w większości krajów europejskich ten wskaźnik przekracza 50%. To naprawdę wielka strata, bo książki dają nam o wiele więcej niż może nam się wydawać. Postarajmy się znaleźć kilka najważniejszych powodów, dlaczego mimo wszystko warto czytać jak najwięcej książek.

Czytanie łagodzi skutki stresu

Sytuacje stresowe w życiu dotyczą każdego z nas. Istnieje wiele sposobów na redukowanie niepotrzebnych emocji związanych ze stresem, a głównym źródłem większości z nich jest wyciszenie i oderwanie się od trudnej rzeczywistości. Jedną z najlepszych opcji, która pozwala osiągnąć taki stan emocjonalny jest właśnie czytanie. Zagłębiając się w treść ciekawej lektury przestajemy myśleć o tym co nas zdenerwowało, a zamiast tego, zastanawiamy się, co przeczytamy na kolejnych stronach.

Poprawia koncentrację i pamięć

Jest to jedna z największych zalet czytania dużej ilości książek. Zapamiętując konkretne zdania i słowa, ćwiczymy mózg co poprawia naszą pamięć, a myśląc o opisywanych wydarzeniach i odcinając się od świata zewnętrznego, skupiamy się na konkretnej czynności, co bardzo dobrze wpływa na koncentrację. Te dwa czynniki sprawiają, że stajemy się bardziej otwarci na świat i nie narzekamy na problemy z zapamiętywaniem ważnych dla nas informacji.

Zabawa, która się opłaca

Jak kiedyś podkreśliła Wisława Szymborska – „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Trzeba przyznać, że to bardzo mądre słowa. Dla wielu ludzi czytanie to nie tylko chęć oderwania się, ale to przede wszystkim pewnego rodzaju zabawa, która daje poczucie radości i spełnienia. Jest to niewątpliwie gra warta świeczki, bo nie dość, że w bardzo przyjemny sposób spędzają czas wolny, to przy tym poszerzają swoją wiedzę na tematy z różnych dziedzin życia.

Książki dla Opiekunów osób starszych

Na rynku istnieje również kilka książek związanych stricte z branżą opiekuńczą. Różnego rodzaju poradniki pomagają poszerzać wiedzę i zdobyć informacje na temat opiekowania się ludźmi w podeszłym wieku. Wśród najbardziej popularnych pozycji wymienić możemy m.in. takie tytuły jak: „Opieka nad osobami przewlekle chorymi, w wieku podeszłym i niesamodzielnymi”, „Kompendium pielęgnowania pacjentów w starszym wieku” czy powieść pt. „Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat Alzheimera”. Oprócz tego, możemy spotkać się z poradnikami, które dotyczą konkretnych chorób, jak również pozycje mające pomóc nam w nauce języka niemieckiego.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.