Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Niemcy – kraj wielu kulturowych możliwości


 

W panującej opinii często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że Niemcy to kraj gościnności, idealny dla turystów i osób tam pracujących. Wynika to m.in. z szerokiej oferty możliwości kulturowych, jakie oferują nasi zachodni sąsiedzi. Wyjeżdżając do Niemiec nie tylko dobrze zarobimy, ale też będziemy mieli okazję odwiedzić ciekawe miejsca związane z szeroką pojętą kulturą. Nie brakuje kin i teatrów, oferujących ciekawe spektakle, które na długo pozostają w pamięci widzów. Z kolei organizowane przez polską Polonię wydarzenia i imprezy są świetną okazją do nawiązywania kontaktów między sobą.

Imprezy kulturalne szansą na oderwanie się od codzienności

Wielu naszych rodaków, którzy pracują jako Opiekunowie w Niemczech, szuka różnych form rozrywki i oderwania się od codziennych obowiązków. Po tygodniu intensywnej pracy, szukają różnych możliwości spędzenia wolnego czasu. Najlepszym źródłem informacji jest oczywiście internet. Na różnego rodzaju stronach i forach internetowych, można znaleźć wiele wydarzeń kulturalnych, które kuszą swoją ofertą. Chętniej wybierane są imprezy polskie, ale również osoby, które chodzą na te typowo niemieckie.

Imprezy i dyskoteki

Wśród Polaków w Niemczech, poszukujących rozrywki w rodzinnym – polskim klimacie, wyróżniają się imprezy i dyskoteki, gdzie z głośników słychać najbardziej popularne kawałki polskiej muzyki rozrywkowej. Przeważają klimaty disco, które pobudzają do tańca, a teksty granych utworów zna niemal każdy obywatel. Jest to bardzo dobra okazja do poznania polonii polskiej na obczyźnie, co sprawia, że ludzie tworzą grupy znajomych, z którymi regularnie się spotykają.

Szeroka oferta kin i teatrów

Każdy z nas od czasu do czasu lub wyjść do kina czy teatru. Podobnie jest z Polakami mieszkającymi za granicą. W Niemczech ta forma spędzania wolnego czasu jest bardzo popularna, co sprawia, że seansów tego typu jest bardzo dużo. W dużych niemieckich miastach są także polskie kina i teatry, gdzie grane są filmy i spektakle, w których występują polscy aktorzy. Z kolei udając się na obcojęzyczne pokazy, mamy doskonałą okazję do podszlifowania swoich umiejętności językowych i lepszego poznania panującej w danym regionie kultury.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.