Wypełnij formularz
i zarabiaj w Euro!

TAK NIE

**Zgoda rekrutacyjna

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu („SO”) moich danych osobowych wskazanych w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym, w tym danych dotyczących zdrowia, dla celów aktualnych oraz przyszłych rekrutacji.

TAK NIE

Zgoda na marketing email

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na przesyłanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

TAK NIE

Zgoda na marketing SMS/MMS

zobacz więcej >> Wyrażam zgodę na używanie przez SO Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.

Twoja wiadomość została wysłana. Zamknij to powiadomienie.

Travel insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Travel

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Car insurance Quote

Contact details:

Your car:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Life insurance Quote

Level of protection: $

Contact details:

Have you used tobacco or nicotine products in the last 12 months?

Yes, I have No, I have not
Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

House insurance Quote

Your house:

Contact details:

Your Quote Form has been sent successfully. Close this notice.

Konto bankowe w Niemczech – przydatne wskazówki


 

Niemieckie banki funkcjonują podobnie jak nasze w Polsce. Ofert jest bardzo wiele, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej jednak opłaca się znaleźć takie konto, które będzie zwolnione z opłat za prowadzenie konta i będzie zawierać przystępne warunki dla obcokrajowców.


Zalety posiadania konta w banku w Niemczech

Pracując na terenie Niemiec warto założyć sobie konto bankowe, na które pracodawca będzie nam przelewać pieniądze. Daje to poczucie pewności, że wszelkie operacje skarbowe będą poprawnie finalizowane i kontrolowane przez niemiecki urząd skarbowy. Gwarantuje nam to też niższe koszty operacyjne, dzięki braku konieczności przewalutowania pieniędzy, a także szybsze ich uzyskanie, dzięki krajowym, a nie międzynarodowym transakcjom.

Podstawowe warunki

Aby założyć konto w banku w Niemczech należy posiadać meldunek, czyli tzw. Anmeldeformular, który otrzymamy podczas rejestracji w urzędzie dzielnicy gdzie mieszkamy. Jest też możliwe założenie konta poprzez bank internetowy, bez potrzeby posiadania meldunku, jednak w tym przypadku pozbawiamy się komfortu bezpośredniego kontaktu z pracownikami placówki, który czasem może się przydać. Przy doborze odpowiedniego banku, warto jest też sprawdzić czy figuruje on na liście Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, czyli Federalnego Urzędu ds. Nadzoru Bankowego. Dzięki temu możemy być przekonani o rzetelności banku.

Zakładanie konta

Założenie konta w niemieckim banku polega na wypełnieniu dostępnego tam formularza po spełnieniu wszystkich warunków jakie stawia nam instytucja. Wcześniej jednak trzeba przeanalizować dostępne na rynku oferty pod kątem ich opłacalności, czyli wszelkie koszty związane z prowadzeniem i korzystaniem z konta w kraju i poza jego granicami. Polecane niemieckie banki to: Deutsche Bank, Postbank, Deutsche Kreditbank Berlin, 1822direkt, NorisBank, ING-DIBA, Deutsche Skatbank. Po wybraniu pasującej nam oferty należy wybrać się do oddziału danego banku lub wypełnić wniosek przez internet i zatwierdzić wszystkie warunki umowy. Cała procedura jest bardzo prosta, załatwiając sprawy osobiście możemy liczyć na wytłumaczenie niezrozumiałych zagadnień przez konsultanta banku i lepsze dostosowanie warunków do swoich potrzeb dzięki dodatkowym usługom.


 

Praca w branży opiekuńczej

Skontaktuj się
z nami

Dowiedz się więcej
o najnowszych ofertach
pracy.